Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Smetanova Litomyšl ´09 - Rusalka

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
10. 07. 2009
18. června zaplnili diváci Smetanovy Litomyšle roku 2009 amfiteátr zámku při představení opery Rusalka. Díla Antonína Dvořáka právem považovaného za klenot české opery. Jeho melodika, nádherná práce s hudebními motivy a naplno využitá instrumentace orchestru mu stále získává diváky po celém světě.

Letošní nastudování Opery Národního divadla v Praze ctí pohádkovost a fantastiku díla na libreto Jaroslava Kvapila, ale snaží se jít v něčem i dál k poselství o síle živlů a vášní. Režie se ujal Jiří Heřman, hudební nastudování je dílem Jakuba Hrůši. Nová inscenace Rusalky měla v Národním divadle v Praze premiéru teprve 13. května a ke třem reprízám přijel soubor na festival do Litomyšle ve dvou obsazeních. V tomto prvním představení a v závěrečném sobotním, vystoupila v titulní roli Rusalky Maria Haan, prince zpíval a také výborně zahrál Aleš Briscein, vodníka ztvárnil Martin Gurbal a do role Ježibaby, stejně jako Cizí kněžny byla obsazena Dagmar Pecková.
Doporučujeme