Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Rekonstrukce zámeckého parku

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
08. 07. 2009
V rámci projektu Obnova městské památkové rezervace se, kromě náměstí, dočkal odborného zásahu i zámecký park a městské hradby. Úpravy zámeckého parku vycházejí ze studie významného architekta Zdeňka Sendlera. Ten je znám například projektem Klášterní zahrady v Litomyšli.

V parku byly zredukovány některé přerostlé stromy a keře. Stávající zeleň byla ošetřena. Ke zlepšení vzhledu přispějí i nově vysázené stromy, dřeviny, květiny a trávníky. Nebude chybět ani umělé zavlažování. Rekonstrukcí rovněž projdou obvodové zdi a mobiliář. Opravám se nevyhnou ani městské hradby, jejichž části jsou v havarijním stavu. Hradby budou opraveny a staticky zajištěny. Práce by měly být dokončeny v květnu příštího roku. Výslednou podobu ocení jistě nejen místní obyvatelé, ale i turisté.

Redaktor: Eva Pudlowská, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme