Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN – Rekonstrukce Valdštejnova náměstí

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
08. 07. 2009
Obnova městské památkové rezervace v Jičíně zahrnuje tři části. Jejím cílem je oprava povrchů Valdštejnova náměstí, oprava městských hradeb a regenerace zámecké zahrady. Příprava projektu započala v roce 2004.

V rámci rekonstrukce probíhá i kompletní oprava a doplnění infrastruktury náměstí. Opraveny budou nejen kabelové rozvody veřejného osvětlení, ale přestavby se mimo jiné dočkají i dva stávající elektrorozvodné pilíře. Ty budou doplněny třemi výsuvnými pilíři. Zhotovena bude nová technologická část kašny a v rámci pokládky inženýrských sítí budou zabudovány kolektory kabelových rozvodů jako rezerva do budoucna. Součástí úprav bylo i nahrazení starých stromů u Mariánského sloupu lipami, které jsou dál od objektu, čímž se zamezí poškozování barokní památky. Své slovo při rozhodování o výsledné podobě náměstí dostala i veřejnost. Pomocí ankety mohla rozhodnout o výplni čtvercových obrazců s dochovanou původní čedičovou dlažbou.

Redaktor: Eva Pudlowská, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme