Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (712 hl.)
 
1x za týden (285 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (320 hl.)
 
1x za měsíc (304 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (326 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1947
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Vernisáž výstavy Oscara Niemeyera

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
07. 07. 2009
Vernisáž poslední výstavy letošní Smetanovy výtvarné Litomyšle proběhla 23. června v Galerii Kubík. Ve skutečnosti se jedná o výstavy dvě. Část je věnována dílu brazilského architekta Oscara Niemeyera, jak je na svých fotografiích zachytil slovinský historik umění a znalec architektury Damjan Prelovšek, druhá část představuje osobnost Niemeyerova přítele a příznivce, bývalého brazilského prezidenta Juscelina Kubitscheka de Oliveira, který má české kořeny.

Architekt Oscar Niemeyer se narodil 15. prosince 1907 v Rio de Janeiru. Začal pracovat v otcově tiskárně a současně studoval na umělecké škole. Po nástupu vojenské vlády k moci emigroval do Francie a i když po několika letech mohl pokračovat v práci v Brazílii, vrátil se do své vlasti až po všeobecné amnestii roku 1982. Dnes je považován za žijící legendu světové moderní architektury. Letos se dožívá úctyhodných 102 let.
Doporučujeme