Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Roboti z Litomyšle pokořili Ameriku

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
24. 06. 2009
Jan Král, Marek Votroubek a Petr Bubeníček - dva maturanti a jeden septimán Litomyšlského gymnázia Aloise Jiráska už svými konstrukčními schopnostmi pokořili  Ameriku. V polovině května tam strávili týden, aby se zúčastnili nejprestižnější a nejtěžší soutěže vědeckých a technických projektů pro středoškoláky na světě INTEL ISEF (Intel International Science and Engineering Fair).

Do města Reno v Nevadě se sjelo 1563 středoškoláků z 56 zemí. Týden náročné obhajoby projektu vynesl gymnazistům 1. místo. Projekt  EiMSARobot však nebyl první, který vznikl pod rukama těchto gymnazistů. V roce 2007 jsme natáčeli přímo ve škole robotického pavouka na baterii, který mimo to, že občas vystrašil někoho na chodbě, uměl v chůzi zatáčet i couvat. V roce 2008 přišla na řadu konstrukce většího pásového robota. Tento robot svojí mechanickou rukou mohl manipulovat s různými předměty. Objevily se zde poprvé prvky automatizace, což přineslo nutnost napsat speciální program. 
Doporučujeme