Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (808 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (388 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2288
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁZNĚ BĚLOHRAD - 60 let od založení souboru Hořeňák

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
23. 06. 2009
Rozvíjet tradice podkrkonošského lidu, oslavovat krásu života tancem, písní, vyprávěnkou, dávat lidem radost a úsměv - to je poslání souboru Hořeňák. A právě tento soubor slaví 60 let od svého založení. 

Hořeňák vznikl v roce 1949 a u jeho založení stál hudební pedagog prof. Vratislav Vycpálek. Již v roce 1957 se soubor zúčastňuje slavností písní a tanců U nás na Náchodsku. Právě od tohoto roku začíná vést taneční složku souboru Jindřich Rychtera. V souboru se objevují lidé v různém věkovém rozmezí, ale i tak spolu skvěle vycházejí a za ta léta je kolektiv Hořeňáku pevně stmelen. V roce 1963 se opět účastní slavností U nás na Náchodsku a právě tehdy se přichází na název Hořeňák, aby soubor nevystupoval beze jména. V roce 1967 odjíždí soubor na festival českých souborů do Prahy. Právě tento festival je odrazovým můstkem k zájezdům do ciziny, pro začátek je to Jugoslávie a město Skopje. Za 60 let působení Hořeňák procestoval téměř celý svět. Do zahraničí vycestoval už 70 krát. K souboru Hořeňák se zakládá dětský soubor s názvem Hořeňáček a i ten sklízí své nemalé úspěchy. Přesně 14. října 1972 má soubor Hořeňák již pětisté vystoupení od svého vzniku. Do konce roku 2008 se však jednalo už o 2663 zaznamenaných vystoupení. Nelze vyjmenovat všechny diplomy a čestná uznání, kterými se může soubor pyšnit, je jich zkrátka hodně. Mimo to je Hořeňák držitelem několika státních vyznamenání. V památníku K. V. Raise může veřejnost navštívit výstavu věnovanou historii souboru.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme