Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Zahájení festivalu Smetanova Litomyšl 2009

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
16. 06. 2009
V pátek 12. června začal úvodním koncertem 51. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Z pódia II. nádvoří litomyšlského zámku ho oficiálně zahájil prezident České republiky Václav Klaus.


Na programu jako první zazněl Koncert pro trubku a orchestr Es dur Josepha Haydna, v němž se zaskvěl vynikající norský trumpetista Ole Edvard Antonsen. Symfonický orchestr Českého rozhlasu diriguje Ondrej Lenárd.

Letošní program se dramaturgicky nese v duchu podtitulu Europa musicalis. Je to reakce na to, že Česká republika nyní předsedá Radě Evropy a protože následující předsednickou zemí bude Švédsko, je cítit akcent na umělce z této země, dalších skandinávských zemí, ale i jiných Evropských zemí.

V zahajovacím koncertu Smetanovy Litomyšle roku 2009 zazněla dále Symfonie č. 4 A dur zvaná Italská, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Kouzelné noci Bohuslava Martinů. Tři písně na čínské texty zazněly v podání sopranistky Kateřiny Kněžíkové.

Závěrečným dílem zahajovacího koncertu letošní Smetanovy Litomyšle se stal Smyčcový kvartet č. 1 e moll Bedřicha Smetany Z mého života v úpravě pro orchestr.

Doporučujeme