Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Zahájení festivalu Smetanova Litomyšl 2009

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
16. 06. 2009
V pátek 12. června začal úvodním koncertem 51. ročník festivalu Smetanova Litomyšl. Z pódia II. nádvoří litomyšlského zámku ho oficiálně zahájil prezident České republiky Václav Klaus.


Na programu jako první zazněl Koncert pro trubku a orchestr Es dur Josepha Haydna, v němž se zaskvěl vynikající norský trumpetista Ole Edvard Antonsen. Symfonický orchestr Českého rozhlasu diriguje Ondrej Lenárd.

Letošní program se dramaturgicky nese v duchu podtitulu Europa musicalis. Je to reakce na to, že Česká republika nyní předsedá Radě Evropy a protože následující předsednickou zemí bude Švédsko, je cítit akcent na umělce z této země, dalších skandinávských zemí, ale i jiných Evropských zemí.

V zahajovacím koncertu Smetanovy Litomyšle roku 2009 zazněla dále Symfonie č. 4 A dur zvaná Italská, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Kouzelné noci Bohuslava Martinů. Tři písně na čínské texty zazněly v podání sopranistky Kateřiny Kněžíkové.

Závěrečným dílem zahajovacího koncertu letošní Smetanovy Litomyšle se stal Smyčcový kvartet č. 1 e moll Bedřicha Smetany Z mého života v úpravě pro orchestr.

Doporučujeme