Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (718 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (331 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1971
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

PECKA - Mezinárodní cyklosraz na Pecce

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Městys Pecka - http://www.obec-pecka.cz
15. 06. 2009
Cykloturistický oddíl Cykloharant Pecka pořádal Mezinárodní a zároveň XV. národní cyklosraz ve dnech 10.- 14. června 2009. Setkání se konalo v rekreačním areálu Pecka.

Slavnostní zahájení proběhlo ve čtvrtek 11. června za přítomnosti europoslance Oldřicha Vlasáka, který popřál cyklistům spoustu štastných kilometrů. K návštěvníkům promluvila i starostka Pecky Hana Štěrbová. Ta připomněla krásnou krajinu, ve které se budou cykloturisté pohybovat. Krásné zážitky popřál místopředseda Klubu českých turistů Ján Babnič. Cykloturistický oddíl Pecka slavil v roce 2008 již 500 tis. km v sedle kola. Historie oddílu začala v roce 1996. Za tu dobu uspořádali spousty vyjížděk a zúčastnili se několika soutěží, avšak stále pro ně platí hlavní myšlenka, dělat cykloturistiku především pro zábavu. Větší účast cyklistů na srazu byla samozřejmě o víkendu. Někteří nadšenci zde byli po celou dobu, jiní přijeli třeba jen na jediný den. V průměru se pečlivě připravených vyjížděk účastnilo až 150 cyklistů v jednom dni. V pátek poctil cyklisty svou návštěvou pan Josef Zimovčák, nejznámější jezdec na vysokém kole, držitel světového rekordu a mnohonásobný mistr světa na různé vzdálenosti. Uspořádal besedu, kdy si po jejím skončení mohli lidé vyzkoušet jízdu na jeho kole. Jelikož jde při jízdě na kole především o bezpečnost, připravili pořadatelé na čtvrtek a sobotu akci, kde si mohli účastníci srazu nechat zkontrolovat a seřídit kolo. V sobotu bylo připraveno testování kol, kdy bylo k dispozici několik známých značek. Nejmladšímu členovi srazu bylo 2,5 roku, nejstaršímu 78 let. Cykloturistiku jde zkrátka provozovat v každém věku.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme