Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (806 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (386 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2284
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Město bez bariér

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
12. 06. 2009
V úterý 9. června se v Hořicích konalo slavnostní zahájení výstavby projektu Hořice – město bez bariér. Ke všem přítomným hned v úvodu promluvil starosta města Ivan Doležal, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a prokurista stavební společnosti HOCHTIEF CZ a.s. Vilém Tvrdík. Projekt je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

Celý projekt je rozdělen do čtyř tras, které jsou barevně označeny. Trasa žlutá, tzv. dopravní, zahrnuje náměstí Jiřího z Poděbrad, Jungmannovu ulici, Husovu ulici a křižovatku u nádraží ČD. Obyvatelé se budou moci těšit na nový vodovod, kanalizaci, chodníky, nebo osvětlení. Zároveň se budou stavět bezbariérové vchody a výtahy. Modrá trasa, tzv. školní, se týká okolí ZŠ na Habru. Ve škole samotné bude nový výtah. Do této trasy spadá i rekonstrukce křižovatky Na Závisti, kde vznikne kruhová křižovatka. Další trasou je trasa červená, tzv. kulturní. Zahrnuje ulici Janderovu, Přemyslovu, ulici Pod Lipou a Riegrovu. Součástí této trasy je výstavba rampy před Jednotou v Přemyslově ulici a výměna výtahu v dětském středisku. Poslední trasa je zelená, tzv. odpočinková. Vede od Smetanových sadů přes Tyršovo náměstí, Žižkovu ulici a Park sv. Gotharda k areálu obelisku. Hořicím se říká město kamenné krásy. Díky tomuto projektu se bude Hořicím nově říkat město bez bariér.
Redaktor: Jitka Sochorová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Související příspěvky:
HOŘICE – Město bez bariér (23.09.2011)
Doporučujeme