Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Monumentální sochy po celé Litomyšli

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
06. 06. 2009
Součástí Smetanovy výtvarné Litomyšle pro rok 2009 se stane odvážná a rozsáhlá výstava s názvem Aleš Veselý v prostorách Josefa Pleskota. Město bude ozvláštněno monumentálními sochami Aleše Veselého, které jsou už od úterý 26. května postupně rozmísťovány.

Po úspěšných výstavách v minulých ročnících, kdy se návštěvníci mohli obdivovat například dílům Františka Kupky nebo Josefa Váchala letos zámecký pivovar nabízet i kresby, grafiky či modely realizací Aleše Veselého. To hlavní ale bude vidět po celém městě. Rozmístění soch předcházela procházka po městě a vytvoření jakéhosi scénáře.  Mělo jich být až 30, nakonec jich bude asi 17. Jedno z vybraných míst pro Veselého monument, je blízko Smetanova domu u řeky Loučné. Tentokrát nejde o urbanisticky významnou lokalitu, ale spíše o místo duchovní, protože zde kdysi stála židovská synagoga.
Doporučujeme