Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Monumentální sochy po celé Litomyšli

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
06. 06. 2009
Součástí Smetanovy výtvarné Litomyšle pro rok 2009 se stane odvážná a rozsáhlá výstava s názvem Aleš Veselý v prostorách Josefa Pleskota. Město bude ozvláštněno monumentálními sochami Aleše Veselého, které jsou už od úterý 26. května postupně rozmísťovány.

Po úspěšných výstavách v minulých ročnících, kdy se návštěvníci mohli obdivovat například dílům Františka Kupky nebo Josefa Váchala letos zámecký pivovar nabízet i kresby, grafiky či modely realizací Aleše Veselého. To hlavní ale bude vidět po celém městě. Rozmístění soch předcházela procházka po městě a vytvoření jakéhosi scénáře.  Mělo jich být až 30, nakonec jich bude asi 17. Jedno z vybraných míst pro Veselého monument, je blízko Smetanova domu u řeky Loučné. Tentokrát nejde o urbanisticky významnou lokalitu, ale spíše o místo duchovní, protože zde kdysi stála židovská synagoga.
Doporučujeme