Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Český král Přemysl Otakar II. povýšil Litomyšl na město

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
28. 05. 2009
V sobotu 16. května léta páně 2009 se Litomyšli dostalo té cti, že ji v rámci  celodenního představení poctil svojí návštěvou král Přemysl Otakar II. Před lety navštívil tuto obec král španělský a nebo 7 středoevropských prezidentů. Nyní se tedy přidal i z boží milosti král český, vévoda rakouský a markrabě moravský, aby povýšil osadu na město.

Hlavní program začal po 17. hodině, kdy se na náměstí v průvodu dostavili představitelé Litomyšle z roku 1259. Přišel sám opat s doprovodem mnichů.
Nejvíce očekávanou chvílí se stal příjezd druhého průvodu, samotného krále Přemysla Otakara II, který se svojí ozbrojenou družinou dorazil ze směru od Prahy. Přihlížející diváky čekal rozmanitý program, který měl trvat až do večera. Představení a vystoupení mnoha umělců zahrnovalo souboje nejlepších zbrojnošů, na počest panovníka hráli hudebníci a tančily tanečnice.
Doporučujeme