Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Český král Přemysl Otakar II. povýšil Litomyšl na město

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
28. 05. 2009
V sobotu 16. května léta páně 2009 se Litomyšli dostalo té cti, že ji v rámci  celodenního představení poctil svojí návštěvou král Přemysl Otakar II. Před lety navštívil tuto obec král španělský a nebo 7 středoevropských prezidentů. Nyní se tedy přidal i z boží milosti král český, vévoda rakouský a markrabě moravský, aby povýšil osadu na město.

Hlavní program začal po 17. hodině, kdy se na náměstí v průvodu dostavili představitelé Litomyšle z roku 1259. Přišel sám opat s doprovodem mnichů.
Nejvíce očekávanou chvílí se stal příjezd druhého průvodu, samotného krále Přemysla Otakara II, který se svojí ozbrojenou družinou dorazil ze směru od Prahy. Přihlížející diváky čekal rozmanitý program, který měl trvat až do večera. Představení a vystoupení mnoha umělců zahrnovalo souboje nejlepších zbrojnošů, na počest panovníka hráli hudebníci a tančily tanečnice.
Doporučujeme