Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE - 300 zatáček Gustava Havla

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
18. 05. 2009
47. ročníku motoristických závodů 300 zatáček Gustava Havla se zúčastnilo téměř tři stovky závodníků, které přišlo podpořit na 15 tisíc diváků. Pěkným závodům předcházelo slavnostní zahájení.

Diváci sledovali vystoupení mažoretek a hořických mažoretů. Bylo předáno ocenění Jaroslavu Luňákovi za dlouholetou práci v hořickém Automotoklubu. Fuchs Oil 300 zatáček Gustava Havla je rozdělen do několika kategoriií, mezi nimiž nechyběly ani kategorie závodních historických motocyklů. Největšímu zájmu se těšily třídy do 125 a do 250 ccm, volná nad 600 ccm. Trať je technicky náročná, má 26 zatáček, z toho 15 vpravo a 11 vlevo. Jedná se o klasický silniční okruh o délce 5,15 km a maximálním výškovém rozdílu 90 m. Na start závodu, ve kterém startovaly motocykly do 125 a do 250 ccm, se nejlepším časem kvalifikoval Henrik Voit na Aprilii 250 a Patrik Kolář byl nejrychlejší ve třídě do 125 ccm, která se jela O pohár města Hořic. Po zdolání 8 kol se vítězem stal Patrik Kolář, jako druhý dojel Steffen Grämer a třetí místo zůstalo na Lukáše Rážka. Vítězem do 250 ccm se stal Henrik Voit, druhý dojel Wolfgang Schuster a jako třetí Pavel Navrátil. Poháry jim předával starosta města Hořic a zástupce firmy Fuchs Oil. V nejsilnější kategorii volná nad 600 ccm zvítězil systémem start cíl Jiří Dražďák, 2. místo pak patřilo Marku Červenému a věnec za 3. místo si odvezl Kamil Holán. Závod 300 zatáček Gustava Havla je pro diváky velice atraktivní. Důkazem bylo přes 15 000 diváků, kteří přišli fandit a podporovat jezdce po celé délce okruhu.
Redaktor: Iveta Součková, kamera: Luděk Vondrouš, Jitka Sochorová, střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme