Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (721 hl.)
 
1x za týden (291 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (329 hl.)
 
1x za měsíc (310 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (334 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1985
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

OSTROMĚŘ - Slavnostní odhalení desky

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Obec Ostroměř - http://www.ostromer.cz
18. 05. 2009
V sobotu 16. května se v Ostroměři konalo slavnostní odhalení desky na rodinném domě rodiny Krejčových a Procházkových. Téměř všichni členové této rodiny pracovali ve sféře kulturního a společenského života, a to nejen v naší vlasti, ale i ve světě. 

První k přítomným promluvil místostarosta obce Miroslav Vobořil, který poté předal slovo starostovi Tomáši Gabrielovi. Deska je věnována prvnímu kronikáři Ostroměře, tím byl profesor Pavel Krejčí, a jeho rodině. Narodil se roku 1883 v Ústí u Staré Paky. Od roku 1911, kdy učil v Ostroměři na Obecné škole, se začal zajímat o historii obce a od roku 1925 začal psát kroniku Ostroměře. K návštěvníkům slavnosti promluvil i jeho vnuk MUDr. Jiří Procházka. Následovalo odhalení desky rodinou Pavla Krejčího a slavnostní přípitek. Poté vystoupil sbor Foersterova komorního pěveckého sdružení pod uměleckým vedením Jana Švejkovského. Jednou ze zakladatelek tohoto sboru byla Libuše Krejčová, dcera Pavla Krejčího. Dále vystoupil folklórní soubor Jizera pod uměleckým vedením Dalibora Tuže, jenž je také vnukem Pavla Krejčího. Paní Aleny Teimerové, která navrhovala a vyrobila onu pamětní desku, jsme se zeptali, jak deska vznikala. Návštěvníci byly po skončení slavnosti pozváni na výstavu, která je umístěna v zasedací místnosti obecního úradu. Je věnovaná rodině Krejčových a Procházkových. Vidět můžete křestní listy, vysvědčení, fotografie a výsledky jejich prací a činností.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Jiří Erlebach, střih: Jitka Sochorová     
Doporučujeme