Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

OSTROMĚŘ - Slavnostní odhalení desky

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Obec Ostroměř - http://www.ostromer.cz
18. 05. 2009
V sobotu 16. května se v Ostroměři konalo slavnostní odhalení desky na rodinném domě rodiny Krejčových a Procházkových. Téměř všichni členové této rodiny pracovali ve sféře kulturního a společenského života, a to nejen v naší vlasti, ale i ve světě. 

První k přítomným promluvil místostarosta obce Miroslav Vobořil, který poté předal slovo starostovi Tomáši Gabrielovi. Deska je věnována prvnímu kronikáři Ostroměře, tím byl profesor Pavel Krejčí, a jeho rodině. Narodil se roku 1883 v Ústí u Staré Paky. Od roku 1911, kdy učil v Ostroměři na Obecné škole, se začal zajímat o historii obce a od roku 1925 začal psát kroniku Ostroměře. K návštěvníkům slavnosti promluvil i jeho vnuk MUDr. Jiří Procházka. Následovalo odhalení desky rodinou Pavla Krejčího a slavnostní přípitek. Poté vystoupil sbor Foersterova komorního pěveckého sdružení pod uměleckým vedením Jana Švejkovského. Jednou ze zakladatelek tohoto sboru byla Libuše Krejčová, dcera Pavla Krejčího. Dále vystoupil folklórní soubor Jizera pod uměleckým vedením Dalibora Tuže, jenž je také vnukem Pavla Krejčího. Paní Aleny Teimerové, která navrhovala a vyrobila onu pamětní desku, jsme se zeptali, jak deska vznikala. Návštěvníci byly po skončení slavnosti pozváni na výstavu, která je umístěna v zasedací místnosti obecního úradu. Je věnovaná rodině Krejčových a Procházkových. Vidět můžete křestní listy, vysvědčení, fotografie a výsledky jejich prací a činností.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Jiří Erlebach, střih: Jitka Sochorová     
Doporučujeme