Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Začala rekonstrukce stadionu Míru

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
13. 05. 2009
V těchto dnech se v areálu stadionu Míru ve Svitavách rozbíhají stavební práce, po jejichž skončení bude celý stadion zrekonstruován a revitalizován. Přípravy rozsáhlého projektu trvaly dva roky a kromě nezbytných povolení a projektové dokumentace obsáhly např. také sociologickou studii mezi občany města, kteří se shodli na jeho užitečnosti.

První etapa výstavby, které předcházelo velké kácení stromů na začátku roku, je zaměřena na základní infrastrukturu, tedy budovy, komunikace a inženýrské sítě. Cena první etapy byla vysoutěžena ve výši 85 milionů korun. Díky úspěšně podaným žádostem se 50 procent z této částky uhradí z Regionálního operačního programu Evropské unie. Ještě větší podíl mají evropské dotace v případě zeleně a solárních panelů, celých 90 procent. Nový atletický ovál a fotbalový trávník za více než 5 milionů by měl podle nejnovějších informací kompletně zaplatit stát, zejména díky dlouholetému úsilí současného předsedy Tělovýchovné jednoty Svitavy Josefa Marka.

Ústředním bodem rekonstruovaného sportovního a volnočasového areálu bude budova, která nahradí stávající tribunu.

Za zmínku jistě stojí také plánovaná výstavba dvou dětských hřišť. Menší vznikne rekonstrukcí starého hřiště za stávající tribunou, to větší, za 2,5 milionu korun, vyroste mezi stromy v blízkosti vchodu z ulice U stadionu. Vedle něj, odděleno zdí, bude vybudováno tolik potřebné parkoviště s kapacitou 4 autobusy a zhruba 100 osobních vozů. V blízkosti tréninkových fotbalových hřišť na okraji stadionu in-lineová dráha tvoří tzv. rondo. Zde bude zázemí pro jezdce na in-line bruslích včetně posezení, stojanů na kola nebo úložných boxů.

Doporučujeme