Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

JIČÍN - Velvyslanci 27 zemí Evropské unie

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
11. 05. 2009
Českou republiku poctili návštěvou velvyslanci zemí při Evropské unii. Pro pobyt v Čechách byl vybrán Pardubický, Středočeský a Královéhradecký kraj a jejich zajímavá místa. Z nabízených možností v našem kraji si zvolili Jičín právě pro jeho bohatou historii, spojitost s vévodou Albrechtem z Valdštejna a atraktivní okolí.

7. května ve Valdštejnské lodžii velvyslance a jejich zástupce slavnostně uvítali představitelé města Jičína v čele se starostou Martinem Pušem. Úvodní slovo patřilo hejtmanovi Královéhradeckého kraje Lubomíru Francovi. Město Jičín ve spolupráci s Královéhradeckým krajem připravilo program, který byl zaměřený na Valdštejnovu dobu. Proto v lodžii nechyběla dobová hudba s kostýmy a vévoda Albrecht z Valdštejna se svou družinou. Velvyslanci mimo jiné navštívili Jezuitskou kolej a kostel Svatého Jakuba Většího. Jelikož se Jičín nazývá srdcem Českého ráje, další kroky všech zúčastněných vedly do Prachovských skal a na hrad Kost. Takováto vzácná návštěva nepřijíždí každý den, proto se Jičín pokusil této návštěvy využít k tomu, aby představil své projekty a památky. Město tak mělo možnost prezentovat se ve své kráse a zároveň upozornit na historické objekty, které si zaslouží rekonstrukci. 

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, Oldřich Havlíček, střih: Jitka Sochorová


Doporučujeme