Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (812 hl.)
 
1x za týden (344 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (384 hl.)
 
1x za měsíc (367 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (393 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2300
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Březnová tisková konference města Svitav

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
23. 04. 2009
Na konci března uspořádala tisková mluvčí městského úřadu ve Svitavách další z pravidelných tiskových konferencí. Úvodní slovo dostala ředitelka Městského muzea a galerie, která novináře seznámila s projektem nazvaným Hledání hvězdy Davidovy – zapomenuté osudy. Projekt by měl skrze příběhy konkrétních lidí seznámit především mládež s problematikou holocaustu a bude probíhat po celý duben.

Díky úspěšné žádosti o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II v nejbližší době začne realizace projektu pěší zóny a parku ve Wolkerově aleji. Podle slov vedoucího odboru výstavby zde z neutěšené oblasti mezi obchodním domem Centrum a Fabrikou vznikne příjemná vycházková lokalita.

Velitel Městské policie Svitavy přichystal zprávu, která se týká dohody o vzájemné spolupráci městské a republikové policie. Ta v podstatě vychází z předchozích poznatků o užitečnosti této kooperace a bude podepsána v průběhu dubna. 

Od roku 2007 platí na území České republiky zákon o sociálních službách, který se týká například zdravotně nebo jinak handicapovaných občanů. Tento zákon jim deklaruje tzv. příspěvek na péči v rozmezí 2 až 11 tisíc korun. Nejen tomuto zákonu se bude věnovat veřejné slyšení, kterého se zúčastní také náměstek ministra práce a sociálních věcí Marián Hošek a radní Pardubického kraje Miloslav Macela. Termín slyšení je 29. dubna v 15 hodin v budově Městského úřadu ve Svitavách.

Místostarostka města uvedla zprávu o grantových programech, jejichž prostřednictvím město poskytuje neinvestiční dotace např. školským zařízením, nestátním neziskovým organizacím a také subjektům, které působí v oblasti životního prostředí nebo sociálních služeb. Pro rok 2009 bylo v městském rozpočtu vyčleněno na grantové programy celkem 420 000,- Kč.

Mezi úspěšnými žadateli o dotace z evropské unie je také svitavská ZŠ Riegrova, která uspěla s projektem Bezbariérové zázemí pro děti a mládež. Jeho obsahem je především úprava nevyužívaných ploch v areálu školy a rozšíření sportovního zázemí s důrazem na bezbariérovost.

I další dvě zprávy se týkaly místních škol. V letošním roce do základních škol ve Svitavách nastoupí 212 žáků, přičemž největší zájem o docházku byl na ZŠ Sokolovská. Kvůli 55 zájemcům zde budou otevřeny dvě první třídy.

Doporučujeme