Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LÁZNĚ BĚLOHRAD – Projektový den na základní škole

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Lázně Bělohrad - http://www.lazne-belohrad.cz
10. 04. 2009
Základní škola Karla Václava Raise Lázně Bělohrad pořádala ve středu 8. dubna další projektový den. Škola tuto akci pořádá již sedmým rokem, vždy na jaře a na podzim. Mezinárodní průzkumy ukazují, že obyvatelstvo České republiky patří mezi nejméně informované v oblasti, jak se zachovat v krizových situacích a jak pomoci zraněné osobě.

Základní škola proto do svého vzdělávacího programu zahrnula projekt Ochrana člověka, který je rozpracován od prvních ročníků po deváté. Zatímco nejstarší žáci se věnovali nácviku první pomoci při různých poraněních a rozvoji topografických dovedností, čtvrtý a pátý ročník si osvojoval znalosti dopravní výchovy a zdravovědy a nejmenší žáci se věnovali živelným pohromám, učili se, jak se chovat při požáru, kam volat v případě nouze a co udělat, když se ztratí. Navíc to měli letos prvňáčci obohacené o hru, kdy se pokoušeli správně pojmenovat rostliny a stromy. Projektový den je pokaždé pořádán ve spolupráci s jinou institucí. V uplynulých ročnících se žáci měli možnost seznámit například s prací a technikou Hasičského záchranného sboru, Policií České republiky a se Zdravotnickou záchrannou službou. 8. dubna se žákům bělohradské školy představili policejní psovodi, aby ukázali něco ze své práce. Projektové dny se setkávají s velkým pozitivním ohlasem a škola proto plánuje další ročníky. Studenti se tak budou moci těšit na další zajímavá setkání.

Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová


Doporučujeme