Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Aktuálně o přestavbě hotelu Slavia

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
08. 04. 2009
Hotel Slavia na svitavském náměstí a jeho přestavba je jedním z témat, které je živé už několik dlouhých let. Město Svitavy hotel původně získalo od Pardubického kraje výměnou za budovu na Lanškrounské ulici, kde je dnes kavárna Junior. Kraj měl totiž v úmyslu Slavii prodat a město chtělo zabránit vzniku tržnice v jejích prostorách.

V březnu roku 2004 objekt za 3 miliony korun koupila společnost Česká Real zastoupená italským podnikatelem Claudio Leo Personnettazem. Jeho záměr byl vybudovat zde hotel evropského standardu včetně 12 nadstandardních apartmánů celkově až za dvě stě milionů korun. V červenci roku byl 2005 představen velkolepý projekt, ale až zhruba rok nato schválil památkový ústav projektovou dokumentaci. Viditelné aktivity se zde projevily rok a půl poté. V únoru 2007 se na pozemku začalo bourat a vše nasvědčovalo tomu, že stavba hotelu v centru města začne co nejdříve. Nestalo se tak, další dva roky se na pozemku opět nic neděje.

Podle ujištění pana starosty je příprava nového projektu nyní smluvně zajištěna a pracuje na ní inženýr Ivo Junek, který se mimo jiné podílel také na projektu centra Fabrika. Zredukovaný záměr počítá se stavbou standardního hotelu se zhruba 70 lůžky. Díky časové náročnosti přípravy projektové dokumentace souhlasilo svitavské zastupitelstvo s posunutím termínů dokončení jednotlivých fází výstavby. Investorem stavby bude s největší pravděpodobností společnost Česká Real, ta však své hotelové objekty zpravidla neprovozuje.

Doporučujeme