Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Svitavská dvanáctka oslavila 25. výročí

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
08. 04. 2009
Na konci roku 2008 uplynulo 25 let od chvíle, kdy byl ve Svitavách založen dechový soubor Svitavská dvanáctka. Jeho úplné počátky sahají do podzimu roku 1982, kdy se hudebníci působící na Základní umělecké škole začali scházet s některými členy velké dechové hudby Milana Pařízka. 

Název kapely vznikl až později, z ryze praktických důvodů – pokud se kapela chtěla zúčastnit prvomájového průvodu, potřebovala název. Původní návrh byl Svitavanka, ale nakonec zvítězil název současný, tedy Svitavská dvanáctka. Jednoduše proto, že zakládajících členů bylo dvanáct. Prvním kapelníkem byl zvolen Otto Vais.

Dnes má Svitavská dvanáctka 18 stálých členů včetně zpěváků. Z původní, zakládající sestavy, zbyli pouze tři - současný kapelník Roman Kalvoda, František Jílek a Milan Flek. Postupnými obměnami sestavy došlo k tomu, že mezi nejmladším a nejstarším členem kapely je nyní věkový rozdíl více jak 40 let, což jistě přidává skupině na zajímavosti, ale zároveň s sebou může nést i mezigenerační neshody.

U příležitosti svého 25. výročí uspořádal soubor na konci roku 2008 slavnostní koncert ve svitavské Fabrice. Speciálně pro tuto příležitost kapela třičtvrtě roku nacvičovala písně z muzikálu Noc na Karlštejně a koncert dokreslovala také videoprojekce. Záznam tohoto netradičního počinu kapela nyní vydává na svém profilovém DVD. Není sice určeno do volného prodeje, ale bude k dispozici alespoň na koncertech Svitavské dvanáctky.

Doporučujeme