Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (716 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (330 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1968
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Návštěva hejtmana Pardubického kraje ve svitavské nemocnici

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
03. 04. 2009
Do svitavské nemocnice přijel v pondělí 9. března hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. I když říká, že nemocnici dobře zná z doby svého působení v poslanecké sněmovně, přece jen se vedení rozhodlo seznámit ho s aktuálním stavem a programy, které mají zajistit dostatečnou úroveň péče o pacienta.

Hejtman řekl, že se připravuje nový systém organizace zdravotnictví v rámci kraje a kraj například už nebude pouhým správcem majetku svých nemocnic. Dosavadní přístup údajně vedl k vyhazování peněz oknem a k tomu, že 3 z pěti krajských nemocnic jsou v kritickém stavu.

Oznámil mimo jiné, že z rozpočtu kraje bude uvolněno 100 miliónů korun na platy ve zdravotnictví, což by mělo zajistit kvalitní obsazení personálem a lékaři. Z ekonomických důvodů mají být svitavská a litomyšlská nemocnice spojeny v jeden administrativní celek.

Podle Radko Martínka mají krajské nemocnice zůstat relativně samostatné, na druhou stranu mají ale například společně nakupovat léky. Kvůli množstevním slevám chce kraj také komplexní smlouvu a objednávku na odběr energií a tento model má být přenesen i na ostatní zařízení, která zřizuje, například školy.

Se školstvím souvisí i jiný problém. Podle hejtmana zdravotnické školy vychovávají sestry, ty ale často pokračují ve studiu a potom už pro ně není buď pracovní zařazení, nebo dostatek peněz na platy.

Na otázku, kdy tedy bude krajská koncepce, odpověděl hejtman Martínek, že materiál k projednání bude hotov do konce letošního června, platit má od počátku příštího roku. To se týká i sloučení svitavské a pardubické nemocnice, které mají připravit oba současní ředitelé. Když se jim to nepodaří, rozhodnou úředníci na kraji.

Doporučujeme