Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (806 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (386 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2284
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Japonská kultura opět v Litomyšli

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
30. 03. 2009
Blíž japonské kultuře se mohli Litomyšlané cítit při koncertu v úterý 24.3 v kongresovém sále Státního zámku Litomyšl. Na programu bylo vystoupení početného ženského pěveckého sboru Mito choir.


Ovšem zahájení patřilo zástupci hostitelského města, komorní odnoži místního pěveckého sboru KOS. Jak již bylo zmíněno, další část koncertu patřila sboru Mito choir. Ten je složen ze studentek dívčí střední školy Ibaraki z japonského města Mito. Škola Ibaraki vychovává budoucí vědkyně a výzkumnice. Je známá i díky velkému množství studentských aktivit, například právě těch kulturních. Sbor Mito choir se dokonce několikrát účastnil celojaponské soutěže pěveckých sborů. Dokonce vyhrál soutěž prefektury Kanto na východu Japonska. Tento Japonský sbor, který tvoří studentky od 15 do 17 let, je v České republice poprvé. Pro tuto příležitost si připravil jak japonské lidové písně, tak díla evropských skladatelů. Doprovodným programem koncertu sborů KoKOS a MITO byla expozice, která v prostorách kongresového sálu zámku návštěvníkům představila ukázky tradiční japonské květinové vazby - ikebany. Připravili ji studenti litomyšlské Střední zahradnické školy. Od Ikebany se vrátíme ještě jednou k závěrečné části koncertu. V posledních skladbách se totiž oba úspěšné sbory z Česka a Japonska spojily. 
Doporučujeme