Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Japonská kultura opět v Litomyšli

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
30. 03. 2009
Blíž japonské kultuře se mohli Litomyšlané cítit při koncertu v úterý 24.3 v kongresovém sále Státního zámku Litomyšl. Na programu bylo vystoupení početného ženského pěveckého sboru Mito choir.


Ovšem zahájení patřilo zástupci hostitelského města, komorní odnoži místního pěveckého sboru KOS. Jak již bylo zmíněno, další část koncertu patřila sboru Mito choir. Ten je složen ze studentek dívčí střední školy Ibaraki z japonského města Mito. Škola Ibaraki vychovává budoucí vědkyně a výzkumnice. Je známá i díky velkému množství studentských aktivit, například právě těch kulturních. Sbor Mito choir se dokonce několikrát účastnil celojaponské soutěže pěveckých sborů. Dokonce vyhrál soutěž prefektury Kanto na východu Japonska. Tento Japonský sbor, který tvoří studentky od 15 do 17 let, je v České republice poprvé. Pro tuto příležitost si připravil jak japonské lidové písně, tak díla evropských skladatelů. Doprovodným programem koncertu sborů KoKOS a MITO byla expozice, která v prostorách kongresového sálu zámku návštěvníkům představila ukázky tradiční japonské květinové vazby - ikebany. Připravili ji studenti litomyšlské Střední zahradnické školy. Od Ikebany se vrátíme ještě jednou k závěrečné části koncertu. V posledních skladbách se totiž oba úspěšné sbory z Česka a Japonska spojily. 
Doporučujeme