Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Posvěcení základního kamene vznikající hospicové péče

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
27. 03. 2009
Biskup Mons. Dominik Duka zavítal do Hořic, kde ho přítal starosta města Ivan Doležal. Důvodem této návštěvy bylo slavnostní posvěcení základního kamene Hospicového sdružení Duha. Významné setkání se konalo ve středu 25. března v Radničním sále Městského úradu v Hořicích.

Během příjemného odpoledne promluvil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a starosta Hořic Ivan Doležal, který pohovořil o potřebnosti zřízení hospicové péče. Mezi zakládajícími členy Hospicového sdružení je i místostarosta Jaroslav Vácha a hlavně paní Jana Sieberová, které jsme se zeptali, v čem bude konkrétně spočívat hospicová péče v domácnosti. Mnoho lidí zaměňuje hospic s domovem důchodců, nebo s léčebnou dlouhodobě nemocných, a to je chyba. Jak řekla zakladatelka hospicového hnutí u nás a prezidentka Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče paní Marie Svatošová: "Není to o stáří, ale o lidech.” O kulturní program se postarali pánové Alfréd Strejček a Štepán Rak. Poté vystoupil biskup Dominik Duka, který slavnostně posvětil základní kámen Hospicového sdružení Duha. Díky více než tříletému úsilí Jany Sieberové se bude moci město Hořice zařadit mezi obce s hospicovou péčí. Domácí hospicová péče je v Hořicích prvním krokem. Druhým krokem je zřízení menšího počtu hospicových lůžek. Věříme, že díky neutuchajícímu úsilí lidí, z nichž většina se zúčastnila slavnostního svěcení, se to podaří. V Čechách je celkem dvanáct hospiců a třináctý se dostavuje v Chrudimi.
Redaktor: Jitka Sochorová, kamera: Luděk Vondrouš, střih: Jitka Sochorová


Doporučujeme