Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Informační beseda o větrných elektrárnách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
26. 03. 2009
Český svaz ochránců přírody ve Svitavách uspořádal pro svitavské občany informační besedu k diskutovanému tématu větrných elektráren. Ta proběhla 10. března v aule svitavské Fabriky a moderoval ji předseda místního svazu ČSOP Jiří Mach.

V současné době je v okolí Svitav již několik větrných elektráren postaveno. Nachází se v lokalitách Anenské Studánky a Pohledů. Je také rozhodnuto o výstavbě dalších v blízkosti Janova. V současnosti se jedná o výstavbě čtyř tubusů na pomezí katastrálních území Dětřichova a Koclířova, ale také o šesti tubusech mezi Koclířovem a Kamennou Horkou. Dále ještě existují místa na kterých mají investoři zájem větrné elektrárny postavit. Pro Svitávaky je to hlavně východní strana města, kde by se případně mohlo postavit až 13 tubusů a dalších 11 u Kamenné Horky.

Česká republika by měla v roce 2010 kvůli závazkům k Evropské unii čerpat 8% z celkového množství elektrické energie z obnovitelných zdrojů. V roce 2008 byl tento podíl 4,4%, přičemž převážnou část obnovitelných zdrojů energie tvoří stále biomasa.

Doporučujeme