Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Informační beseda o větrných elektrárnách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
26. 03. 2009
Český svaz ochránců přírody ve Svitavách uspořádal pro svitavské občany informační besedu k diskutovanému tématu větrných elektráren. Ta proběhla 10. března v aule svitavské Fabriky a moderoval ji předseda místního svazu ČSOP Jiří Mach.

V současné době je v okolí Svitav již několik větrných elektráren postaveno. Nachází se v lokalitách Anenské Studánky a Pohledů. Je také rozhodnuto o výstavbě dalších v blízkosti Janova. V současnosti se jedná o výstavbě čtyř tubusů na pomezí katastrálních území Dětřichova a Koclířova, ale také o šesti tubusech mezi Koclířovem a Kamennou Horkou. Dále ještě existují místa na kterých mají investoři zájem větrné elektrárny postavit. Pro Svitávaky je to hlavně východní strana města, kde by se případně mohlo postavit až 13 tubusů a dalších 11 u Kamenné Horky.

Česká republika by měla v roce 2010 kvůli závazkům k Evropské unii čerpat 8% z celkového množství elektrické energie z obnovitelných zdrojů. V roce 2008 byl tento podíl 4,4%, přičemž převážnou část obnovitelných zdrojů energie tvoří stále biomasa.

Doporučujeme