Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Koncert Panochova kvarteta

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
20. 03. 2009
Málokterý ze svitavských fanoušků vážné hudby si nechal ujít únorový koncert v sále Ottendorferova domu. Vystoupilo zde světově proslulé Panochovo kvarteto. Koncert proběhl v rámci koncertní sezóny Klubu přátel hudby a zároveň u příležitosti 40. výročí založení kvarteta.

Panochovo kvarteto, jak už název napovídá, tvoří čtveřice umělců. Houslový prim hraje Jiří Panocha, sekund Pavel Zejfart, na violu doprovází Miroslav Sehnoutka a na violoncello Jaroslav Kulhan. Soubor klade zvláštní důraz na českou hudbu, především na díla nejvýznamnějších autorů jako jsou Antonín Dvořák, Bedřich Smetana nebo Bohuslav Martinů. Důležitou součástí koncertů jsou však i díla významných zahraničních autorů. Panochovo kvarteto tak dokazuje, jak velký a rozmanitý je jejich repertoár. Soubor vystupuje po celém světě. Například od roku 1975 kvarteto už 25x navštívilo Spojené státy americké a Kanadu. Pravidelně se také účastní prominentních festivalů např. v Edinburghu, Dubrovníku nebo Tel Avivu. Ani ve Svitavách není kvarteto poprvé. Během své čtyřicetileté kariéry obdržel soubor několik velmi významných ocenění. Zmiňme alespoň titul laureáta na Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Praze v roce 1975 nebo Grand Prix Academie Charlese Crose v Paříži v roce 1983, a to za nahrávku kvartetů Bohuslava Martinů. V neposlední řadě jim byla v roce 2008 udělena Platinová deska Supraphonu.
Doporučujeme