Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (808 hl.)
 
1x za týden (343 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (383 hl.)
 
1x za měsíc (366 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (388 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2288
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Koncert Panochova kvarteta

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
20. 03. 2009
Málokterý ze svitavských fanoušků vážné hudby si nechal ujít únorový koncert v sále Ottendorferova domu. Vystoupilo zde světově proslulé Panochovo kvarteto. Koncert proběhl v rámci koncertní sezóny Klubu přátel hudby a zároveň u příležitosti 40. výročí založení kvarteta.

Panochovo kvarteto, jak už název napovídá, tvoří čtveřice umělců. Houslový prim hraje Jiří Panocha, sekund Pavel Zejfart, na violu doprovází Miroslav Sehnoutka a na violoncello Jaroslav Kulhan. Soubor klade zvláštní důraz na českou hudbu, především na díla nejvýznamnějších autorů jako jsou Antonín Dvořák, Bedřich Smetana nebo Bohuslav Martinů. Důležitou součástí koncertů jsou však i díla významných zahraničních autorů. Panochovo kvarteto tak dokazuje, jak velký a rozmanitý je jejich repertoár. Soubor vystupuje po celém světě. Například od roku 1975 kvarteto už 25x navštívilo Spojené státy americké a Kanadu. Pravidelně se také účastní prominentních festivalů např. v Edinburghu, Dubrovníku nebo Tel Avivu. Ani ve Svitavách není kvarteto poprvé. Během své čtyřicetileté kariéry obdržel soubor několik velmi významných ocenění. Zmiňme alespoň titul laureáta na Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Praze v roce 1975 nebo Grand Prix Academie Charlese Crose v Paříži v roce 1983, a to za nahrávku kvartetů Bohuslava Martinů. V neposlední řadě jim byla v roce 2008 udělena Platinová deska Supraphonu.
Doporučujeme