Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (716 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (324 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (330 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1967
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Páté Sokolské Šibřinky

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
17. 03. 2009
K letošnímu celoročnímu programu oslav výročí 750ti let povýšení Litomyšle na město se právě připojil i místní Sokol. V rámci obnovené tradice Šibřinek  sokolové v sobotu 7. března vysázeli před památníkem u své Sokolovny 3 lípy.

Jednou to budou památné stromy. Teď to jsou teprve sazenice a k symbolickému vysazení jedné z nich byl pozván starosta města, Michal Kortyš. Jako poděkování městu za jeho podporu Sokola, byla ještě dále na sokolské zahradě alej 9ti habrů nazvána Alejí 750 let Litomyšle. Tentýž den večer se přímo v Sokolovně konal šibřinkový ples, který se měl nést ve znamení gotiky. Ovšem dobových kostýmů se sešlo jen několik, ostatní přišli jen ve společenském nebo si prostě oblékli něco, co považovali za zábavné. Vždyť o to jde především. Jako každý správný ples, i ten šibřinkový měl své předtančení. Jak se ukázalo, mělo jich být v průběhu večera ještě víc, ale první přišla Madona a starší žákyně sokola. Před druhým předtančením se na parketu objevil sám Bedřich Smetana a přivedl s sebou i jednoho ze zakladatelů Sokola, pana Tyrše, protože si nevěděl rady s choreografií. Takovou vrcholnou částí večera a potěšením pro mužské oko, se stalo další předtančení litomyšlských sokolek. V náročném programu se tentokrát objevil dokonce kankán.
Doporučujeme