Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Přehlídka 09

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
03. 03. 2009
Poslední lednový den byla v městské muzeu a galerii ve Svitavách slavnostně otevřena výstava amatérských výtvarníků svitavského okresu pod názvem Přehlídka 09. Stylově pestrá výstava obsahující malby, kresby, grafiky keramiku nebo dřevořezby bývá vždy na podzim, letos se její otevření zpozdilo kvůli stavebním úpravám budovy muzea.

Úvodní slovo dostal historik umění Jiří Brusenbauch, který zde organizoval výstavy v dřívější době. Dle jeho slov je největším rozdílem oproti minulosti samotná náplň přehlídky. Tenkrát tvořili mezi vystavujícími většinu krajináři Vysočiny, počínaje rokem 2000 to však přestává platit.

Program vernisáže příjemně dokreslili Helena Tamelová a Jaroslava Filipová, studentky pocházející z Poličky. Repertoár vybrali z písní na jednu stránku od Bohuslava Martinů.

Letošní, 39. ročník přehlídky představuje díla 59 autorů, což je nejvíce v historii. Vystavující byli vybrání jako obvykle během poradenského dne, který v muzeu proběhl v polovině ledna. Kromě počtu autorů je zajímavé také jejich složení, přibylo totiž mladých amatérů, ti zde mohou poměřit síly s matadory, kteří se přehlídky účastní už třeba 20 nebo i 30 let.

Doporučujeme