Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (865 hl.)
 
1x za týden (387 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (426 hl.)
 
1x za měsíc (414 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (444 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2536
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Zvýšení bezpečnosti silničního provozu ve městě - II. etapa

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
24. 02. 2009
V Litomyšli je připraven projekt, který má pokračovat v záměru zvyšování bezpečnosti silničního provozu ve městě. V roce 2008 byla úspěšně uskutečněna první fáze tohoto programu, tvořená několika dílčími částmi. Jako nejrizikovější byl již dříve vyhodnocen průtah hlavní silnice I/35 a přecházení přes tuto silnici. Proto byla největší pozornost zaměřena právě sem.

Město Litomyšl nyní podalo žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury na realizaci II. etapy projektu Zvýšení bezpečnosti silničního provozu v městě Litomyšli. Měla by vhodně doplnit zatím realizovaná opatření o další kroky. V této druhé etapě dojde na všech přechodech pro chodce ve směru na Vysoké Mýto – tedy na přechodu za PENNY marketem, u Husovy čtvrti, u Rybářství a na přechodu u Pernštýna – k vybudování ochranných středových ostrůvků a bezbariérových nástupních mysů. V první fázi byly tyto přechody nasvětleny a přidání středového ostrůvku má zajistit větší ochranu chodců. Ostrůvky a bezbariérové úpravy ve druhé fázi zajistí splnění technických norem, které jsou pro přechody stanoveny.Dále bude na této části průtahu I/35 zrušena povolená rychlost jízdy 70 km/hod. To znamená, že zde bude platit obecnými ustanoveními platná max. rychlost 50 km/hod. Také tento krok je požadován ke splnění technických norem platných pro přechody pro chodce. V poslední fázi druhé etapy zvyšování bezpečnosti silničního provozu ve městě Litomyšl bude zrušen přechod pro chodce za světelnou křižovatkou ve směru na Svitavy a bude nahrazen pouze tzv. místem pro přecházení. Rozdíl je v tom, že na takovém místě neplatí ustanovení pravidel silničního provozu jako na přechodech pro chodce. Chodec, užívající místo pro přecházení, je povinen se přesvědčit, že může vozovku přejít, aniž by ohrozil sebe nebo ostatní účastníky silničního provozu. Zvláště nesmí nutit řidiče přijíždějících vozidel k náhlé změně rychlosti nebo směru jízdy. Změna byla odborníky navržena proto, že ani s případným nově budovaným středovým ostrůvkem by nebyly splněny technické normy pro přechody pro chodce. Místu byla udělena výjimka z platných norem a chodci a vozidla budou mít lépe definovány vzájemné povinnosti.
Doporučujeme