Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (815 hl.)
 
1x za týden (346 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (385 hl.)
 
1x za měsíc (371 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (395 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2312
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Městské bály pro tři sály

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
24. 02. 2009
Městské bály pro tři sály - tak se jmenovala další akce, kterou Litomyšl připravila pro své občany v roce, kdy uplyne 750 let od povýšení na město. Hned tři kulturní stánky najednou se společně staly dějištěm plesu, na který se pravděpodobně hned tak nezapomene. Na rozdíl od zavedených zvyklostí stačila návštěvníkům pro přístup do kteréhokoliv stánku jedna jediná vstupenka a každý si tedy mohl i v průběhu večera měnit prostředí a styl podle chuti.

Tak například Lidový dům pozval tradiční dechovou hudbu Bekras a taneční orchestr Combo 2, Smetanův dům přivítal jazzový Junior band Lanškroun a hudební klub Kotelna řádně rozhýbala skupina Schodiště. Trojnásobný městský bál byl unikátní ještě jednou věcí. Jen pro tento jediný den byl vytvořen systém k televiznímu přenosu obrazu a zvuku a vzniklo propojení mezi sály. Tak se také stalo, že starosta Michal Kortyš mohl ve dvacet hodin a třicet minut zahájit ples a moderátor večera pozdravil z pódia Smetanova domu všechny účastníky ve všech sálech najednou. Hlavní hvězdou večera v zde stala hostující jazzová zpěvačka Jitka Zelenková. Každý ze tří sálů a tří bálů v sobotu 7. února měl nejen své publikum a svou hudbu, ale i svého moderátora. Zatímco pódium Smetanova domu ovládal Jaroslav Zvára, v Lidovém domě přivítali po letech Petra Zaala. Hudební klub Kotelna v Litomyšli je od Lidového domu jen pár set metrů, proto není divu, že někteří návštěvníci na své pouti zabloudili až sem, jakoby do jiného světa. Odtud se pak díky přímému přenosu nálada mohla šířit zase zpět do nedalekého Smetanova domu. Na skupinu Schodiště shodou okolností stylově navázalo i následující vystoupení Divadelního souboru Jožina Janouška, které se šířilo zase opačným směrem, tedy ze Smetanova domu. V tu dobu se zde už pořadatelé chystali na zlatý hřeb večera, kterým se stalo losování prémiové tomboly. V přímém přenosu ho viděli opět diváci v ostatních sálech. Nečekaným zhmotněním hesla letošních oslav, jakéhosi Litomyšlané sobě, se stal okamžik, kdy pan starosta Kortyš sám sobě vytáhl z osudí jednu z hlavních cen, divokého kance. Jestli si ho ale bude muset nejprve sám v lese ulovit, to jsme se ten večer už nedozvěděli. Litomyšlané ke svému výročí dostali dárek, o kterém ještě v tomto pořadu nebyla řeč: Jen dva dny před třemi bály převzali zástupci města na pražském veletrhu Holiday World cenu za první místo v soutěži o nejatraktivnější místo České republiky roku 2008. Tedy alespoň v hlasování časopisu Travel in Czech Republik, specializujícího se na cestovní ruch. Že na tomto výsledku museli mít svým hlasováním lví podíl hrdí litomyšlští patrioti, je snad jasné každému.
Doporučujeme