Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE - „Ladislav Jan Kofránek, Sochař mezi tradicí a modernou“

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
24. 02. 2009
Výstavní projekt „Ladislav Jan Kofránek (1880-1954), Sochař mezi tradicí a modernou“ byl zahájen 21. února 2009 v Galerii plastik v Hořicích. Dílo Ladislava Kofránka, rodáka z Vojic, absolventa sochařské školy v Hořicích a umělce, jenž se aktivně podílel na utváření rané sbírky Galerie plastik, je návštěvníkům představeno v době, kdy instituce oslavuje sté výročí svého založení. 

Kofránek, žák J. V. Myslbeka a souputník Jana Štursy, prošel secesí, kubistickou stylizací, novým klasicismem a dynamickou modelací konce třicátých let. Do povědomí široké veřejnosti se Kofránek zapsal především jako tvůrce monumentálních dekorativních plastik pro pražské veřejné budovy z 20. let: jedná se například o sochy osazené na Městské knihovně či telefonní centrále na Žižkově. Výstava, koncipovaná studentkou VŠUP Sandrou Baborovskou, se do Podkrkonoší přesunula záhy po svém úspěšném uvedení v Praze (Galerie VŠUP, 8. 12. 2008–14. 1. 2009). Jedná se teprve o druhou monografickou přehlídku děl Ladislava Kofránka. První se konala v sedmdesátých letech na Staroměstské radnici, do kontextu dějin výtvarného umění byla tehdy zařazena pouze Kofránkova secesně symbolistní díla. Tvorba, která vznikala později a která se vymyká avantgardním proudům první poloviny 20. století, se ztratila kdesi mezi řádky historiků umění. K výstavě vznikl katalog reprodukcí Kofránkových děl, doplněný odbornými texty pětice autorů. Výstava v Galerii plastik potrvá do 15. března 2009.

Redaktor: Jana Cermanová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme