Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (716 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (324 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (330 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1967
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Muzeum chystá modernizaci

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
21. 02. 2009
Přípravy projektu revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli stále pokračují. Nedávno se o ambiciózní projekt zajímal i nový hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Jeho návštěva v Litomyšli ve středu 28. ledna se ovšem týkala spíše dílčího projektu zásadní rekonstrukce Regionálního muzea.


Hejtman si při této příležitosti prohlédl druhé patro zámeckého pivovaru, o které má muzeum zájem hlavně kvůli administrativním prostorům a depozitáři. V jednacím sálku společnosti Smetanova Litomyšl se pak uskutečnilo jednání o nové podobě a účelu Regionálního muzea. Kvůli návaznosti na celé zámecké návrší se informativní schůzky zúčastnili členové architektonického týmu a ředitelka krajského památkového úřadu. Podle slov ředitele muzea má modernizace spočívat v nabídce komfortnějších služeb, očekávaných od podobných zařízení ve 21. století. Rádi by otevřeli budovu široké veřejnosti, mimo jiné i tím, že bude vybudován ještě jeden, zcela nový vchod, ze směru z historického centra. Vznikl by tím i nový nástup nejen do muzea, ale od uličky Josefa Váchala by se dalo projít až na návrší. Pro muzeum by to znamenalo větší pohyb osob a podlaží, kterému se nyní říká suterén, se má stát celé jakýmsi veřejným prostorem. O patro výš budou umístěny stálé expozice a další patro se stane prostorem pro krátkodobé výstavy, zázemí a sídlo vedení muzea. Půda bude využita jako přípravné patro pro výstavy a jako depozitář. Okolí muzea a veřejný prostor je zpracováván v rámci celého projektu zámeckého návrší. Úpravy se tedy dotknou jižní strany, kde bude zmíněný vchod z centra města, další změny se chystají před současným vchodem, ze směru od zámku. V tomto parteru bude vestavěn objekt se zázemím a vstupní recepcí pro celé návrší. Budova Regionálního muzea v Litomyšli se má stát integrální součástí návrší a propojila by se s ním nejen stavebně, ale i funkčně. Tzn., že doplní služby a programy na zámku. Záměr počítá s financováním z Evropských fondů, z kapitoly Cestovní ruch.
Doporučujeme