Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Muzeum chystá modernizaci

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
21. 02. 2009
Přípravy projektu revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli stále pokračují. Nedávno se o ambiciózní projekt zajímal i nový hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Jeho návštěva v Litomyšli ve středu 28. ledna se ovšem týkala spíše dílčího projektu zásadní rekonstrukce Regionálního muzea.


Hejtman si při této příležitosti prohlédl druhé patro zámeckého pivovaru, o které má muzeum zájem hlavně kvůli administrativním prostorům a depozitáři. V jednacím sálku společnosti Smetanova Litomyšl se pak uskutečnilo jednání o nové podobě a účelu Regionálního muzea. Kvůli návaznosti na celé zámecké návrší se informativní schůzky zúčastnili členové architektonického týmu a ředitelka krajského památkového úřadu. Podle slov ředitele muzea má modernizace spočívat v nabídce komfortnějších služeb, očekávaných od podobných zařízení ve 21. století. Rádi by otevřeli budovu široké veřejnosti, mimo jiné i tím, že bude vybudován ještě jeden, zcela nový vchod, ze směru z historického centra. Vznikl by tím i nový nástup nejen do muzea, ale od uličky Josefa Váchala by se dalo projít až na návrší. Pro muzeum by to znamenalo větší pohyb osob a podlaží, kterému se nyní říká suterén, se má stát celé jakýmsi veřejným prostorem. O patro výš budou umístěny stálé expozice a další patro se stane prostorem pro krátkodobé výstavy, zázemí a sídlo vedení muzea. Půda bude využita jako přípravné patro pro výstavy a jako depozitář. Okolí muzea a veřejný prostor je zpracováván v rámci celého projektu zámeckého návrší. Úpravy se tedy dotknou jižní strany, kde bude zmíněný vchod z centra města, další změny se chystají před současným vchodem, ze směru od zámku. V tomto parteru bude vestavěn objekt se zázemím a vstupní recepcí pro celé návrší. Budova Regionálního muzea v Litomyšli se má stát integrální součástí návrší a propojila by se s ním nejen stavebně, ale i funkčně. Tzn., že doplní služby a programy na zámku. Záměr počítá s financováním z Evropských fondů, z kapitoly Cestovní ruch.
Doporučujeme