Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HORNÍ POČERNICE – Kouzlení barvami a skřítci ve sklepení Chvalského zámku

Praha
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
20. 02. 2009
„Kouzlení barvami“ je název výstavy, jejíž vernisáž proběhla na Chvalském zámku v podvečer 17. února. Slavnostní akt zahájila úvodním slovem kastelánka zámku Jaroslava Schmidtová. Poté promluvil vystavovatel a zakladatel Evropského výtvarného centra Sněženka Jiří Hladík. Na vernisáži nechyběl ani starosta Horních Počernic Ivan Liška. O kulturní program se postaral skladatel a zpěvák Richard Pachman.

Handicapované děti vytvořily několik velkých obrazů. Ty byly přefoceny a následně byl proveden výběr výřezů, které byly speciální technikou natisknuty na plátna. Jiří Hladík doplnil výstavu svými fotografiemi, na kterých citlivě zachytil děti při tvoření těchto jedinečných obrazů. Od půl osmé večer se ve druhém patře zámku konal koncert „Písně pozdní anglické renesance“, ve které zazněl zpěv Barbory Sojkové doprovázený Přemyslem Vackem a jeho renesanční loutnou. Mimo jiných zazněly i písně Johna Danyela, Johna Dowlanda, Thomase Forda nebo Williama Corkina. Pro rodiny s dětmi připravil Chvalský zámek ve spolupráci s Vítězslavou Klimtovou expozici lesních, vodních, lučních a domácích skřítků. O tom, jak náročná instalace výstavy, které je umístěna v zámeckém sklepení, probíhala, nám povídala kastelánka Jaroslava Schmidtová. K vidění je asi šedesátka skřítků i s popisem jejich výskytu a základních charakteristik. Skřítci Vítězslavy Klimtové budou k vidění na Chvalském zámku do prvního března, Kouzlení barvami pak až do dvanáctého dubna.

Redaktor: Tereza Bičišťová a Jana Skrbková, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme