Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Fusing a smalt v Domě dětí a mládeže

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
10. 02. 2009
V sobotu 31. ledna proběhla v Domě dětí a mládeže výtvarná dílna pod názvem Fusing a smalt. Zájemci se mohli seznámit s výrobou drobných smaltovaných předmětů. A jelikož se tentokrát přihlásily jen samé ženy, jednalo se většinou o výrobu různých šperků. Na smalt navazuje fusing, což je umělecké zpracování barevného skla.

Technika smaltování je hodně stará. Byla používána už ve starověku v zemích dálného východu, například v Japonsku nebo i Egyptě. Ale důkazy používání techniky smaltu najdeme i u nás. Například na českých korunovačních klenotech. Zdobí Svatováclavskou korunu. Fusing je zpracování skla, přesněji prolínání barevných skel. Proces probíhá za velmi přesně stanovených podmínek ve speciální tavicí peci. Nejvíce se fusing využívá při výrobě šperků, ale je možné jej spatřit na různých miskách, svícnech apod. V závěru výtvarné dílny byly výrobky zkompletovány, takže vznikly krásné a originální náušnice či přívěšky. Ženy si tedy mohly vlastnoručně vyrobené šperky odnést hned domů. Než se ovšem děti dočkají letního tábora, připravil Dům dětí na jarní prázdniny akci nazvanou Inspirace světlem. Vše se bude točit kolem objektů nějak pracujících se světlem, budou se vyrábět třeba krasohledy apod. Zároveň budou fungovat i jiné dílny. Přírodovědecké či modelářské, podle zájmu dětí.
Doporučujeme