Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Nezaměstnanost ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
02. 02. 2009
Problémy s nezaměstnaností jsou dnes na území celé naší země a hospodářská recese se nevyhýbá ani okresu Svitavy. Křivka nezaměstnanosti se v průběhu roku vyvíjí, proto je vždy nejobjektivnější srovnávat stav ve stejném období. Porovnáme-li aktuální čísla k 16. lednu 2009 s rok starými údaji, činí nárůst uchazečů o práci asi 500. 

Celkově Úřad práce ve Svitavách registruje těchto osob 5466. Takže zatímco na podzim minulého roku bylo na okrese okolo jedenácti set volných pracovních míst, dnes je jich méně než polovina. Jednou z příčin úbytku pracovních příležitosti je to, že je majitelé firem prostě ruší, většinou kvůli nedostatku zakázek.

Od 1.1. 2009 platí novela zákona o zaměstnanosti, která každému uchazeči ukládá podmínku sepsat individuální akční plán. Pokud pak uchazeč odmítne místo, které je pro něj vybráno jako vhodné, je vyřazen z evidence, se všemi důsledky z toho plynoucími. Po šesti měsících se mohou lidé bez zaměstnání obrátit znovu na úřad práce nebo požádat stát o tzv. dávky pomoci v hmotné nouzi. Takových lidí je dnes jen ve Svitavách okolo 200.

Doporučujeme