Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - První Klářin ples

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
27. 01. 2009
V Litomyšli pokračuje seriál benefičních akcí pořádaných ve prospěch místní léčebny dlouhodobě nemocných, známé také jako Domov Na Kláře. V uplynulém roce se na příslušném kontě postupně sešlo kolem 220 tisíc Kč. Letos se poprvé LDN připomněla v pátek 16. ledna, kdy v Lidovém domě proběhl první Klářin ples.


Ples měl být poděkováním všem sponzorům a lidem kteří LDN podporují, ale zároveň se stal jakýmsi oficiálním zahájením oslav 80tého výročí od otevření původního Domova svaté Kláry. Budova byla postavena v roce 1895 jako soukromá vila litomyšlského sládka Sedláka. V roce 1929 se v Litomyšli vytvořilo sdružení svaté Kláry v čele s místním kaplanem římskokatolické církve a poté ministrem Noskem. Sdružení v témže roce vilu odkoupilo a 11. srpna slavnostně věnovalo Družině svaté Kláry. Klářin ples byl ozvláštněn hned několika výjimečnými vystoupeními. Návštěvníci si mohli vychutnat například temperamentní flamengo, které předvedli Eduard Zubák a Zdeňka Žádníková. Na plese velmi zaujala tzv. sabrage. Efektní, avšak někdy možná trochu nebezpečný způsob otevření láhve sektu, kdy se švihem, například šavlí, odsekne koncová část hrdla i se zátkou. Tlak uvnitř lahve po uvolnění případné drobné střípky vyplaví. Během plesu se vybralo přibližně 20tisíc Kč, za které by LDN mohla nakoupit další polohovací lůžko. Nás ale nejdříve zajímalo, jak bylo využito více než 200tisíc Kč z loňského roku. Rok 80tého výročí otevření Domova sv. Kláry by rádi v LDN prožili v duchu vzpomínání, oslav i různých jiných mimopracovních aktivit. Již teď se připravuje pro veřejnost benefiční koncert, který se uskuteční 8.srpna 2009.
Doporučujeme