Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Tříkrálová sbírka ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
23. 01. 2009
I u vašich dveří v těchto dnech možná zvonili tři králové s kasičkou, do které vybírají peníze pro tzv. Tříkrálovou sbírku. Tato sbírka probíhá od roku 2001 po celé republice, vždy okolo 6. ledna, tedy svátku Tří králů. 

Ve Svitavách ji organizuje Charita České republiky, která letos do města a přilehlých obcí vyslala na 70 skupinek dobrovolníků. Ty mají své vymezené trasy a budou vybírat až do neděle 11. ledna.

Vlastního vybírání se ve Svitavách pravidelně účastní i ředitelka místní charity s doprovodem. Jejich cílem jsou zpravidla především městské instituce. Každý kdo přispěje, dostane od koledníků malou pozornost.

První Tříkrálová sbírka se uskutečnila v roce 2000 na území olomoucké arcidiecéze a protože měla úspěch, rozšířila se o rok později po celé zemi. Z pěněz, které dobrovolníci vyberou, může pořádající charita využít 58 procent na své projekty.

Doporučujeme