Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (727 hl.)
 
1x za týden (297 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (334 hl.)
 
1x za měsíc (316 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (340 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2014
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Tříkrálová sbírka ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
23. 01. 2009
I u vašich dveří v těchto dnech možná zvonili tři králové s kasičkou, do které vybírají peníze pro tzv. Tříkrálovou sbírku. Tato sbírka probíhá od roku 2001 po celé republice, vždy okolo 6. ledna, tedy svátku Tří králů. 

Ve Svitavách ji organizuje Charita České republiky, která letos do města a přilehlých obcí vyslala na 70 skupinek dobrovolníků. Ty mají své vymezené trasy a budou vybírat až do neděle 11. ledna.

Vlastního vybírání se ve Svitavách pravidelně účastní i ředitelka místní charity s doprovodem. Jejich cílem jsou zpravidla především městské instituce. Každý kdo přispěje, dostane od koledníků malou pozornost.

První Tříkrálová sbírka se uskutečnila v roce 2000 na území olomoucké arcidiecéze a protože měla úspěch, rozšířila se o rok později po celé zemi. Z pěněz, které dobrovolníci vyberou, může pořádající charita využít 58 procent na své projekty.

Doporučujeme