Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Motokrosové závody v Lačnově

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
20. 01. 2009
Milovníci rychlých kol dostali k letošním Vánocům ještě jeden, jen mírně opožděný dárek. Pod názvem Poslední trénink 2008 proběhly v Lačnově v sobotu 27. prosince závody terénních motocyklů a čtyřkolek. Ceny byly spíše symbolické, na soupisce se neblýskala jména šampionů. Šlo tu hlavně o zábavu. 

Akci uspořádali nadšenci z Lačnova původně spíš pro sebe a své známé, a soustředili se hlavně na mladé závodníky a zájemce o tento sport.Závody měly být jen pro místní jezdce, ale nakonec se přihlásili závodníci z celé republiky. Jelo s v několika kategoriích, první byla pro děti do 15 let na čtyřkolkách, potom jely motocykly s obsahem 65, 85 a 125 kubických centimetrů.

Motokrosový sport má na Svitavsku slušnou tradici, najvětší rozkvět zažil v 70. a 80. letech letech minulého století. K nejúspěšnějším závodníkům patří třeba bratři Křížové z Březové, Miroslav Halm nebo právě Víťa Havlíček. Výchova jejich nástupců je však čím dál složitější. Chybí peníze a ubývá závodišť. Dříve byly dobré tratě například v Moravské Třebové nebo v Opatově, ty jsou ale nyní obě zavřené a závodníci tak musejí na tréninky dojíždět. Nejblíže to je do Březové nebo Semanína, za lepšími tratěmi musejí cestovat mnohem dál. 

Doporučujeme