Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (871 hl.)
 
1x za týden (393 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (428 hl.)
 
1x za měsíc (420 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (449 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2561
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Rockové oratorium Eversmiling Liberty

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
12. 01. 2009
Kdo v pátek 7. listopadu večer přišel do Piaristického chrámu Nalezení svatého Kříže v Litomyšli, stal se jedním z mnoha posluchačů rockového oratoria Eversmiling Liberty. Představení bylo společnou prací tří pěveckých sborů. Smíšeného studentského sboru Gibon z Hradce Králové, pod vedením Jaromíra Schejbala, Smíšeného pěveckého sboru Jitro, také z Hradce Králové, vedeného Jiřím Skopalem ml. a Smíšeného pěveckého sboru Kos litomyšlské pedagogické školy, jehož sbormistrem je Milan Motl.


Sólové party patřily ten večer Michaele Račákové a Jakubovi Drymlovi a atmosféru v kostele pomáhal dotvořit Soubor scénického tance C-dance. Doprovázela rocková skupina rozšířená o dechovou a smyčcovou sekci, s Janou Věnečkovou v čele.
Jednotlivé části oratoria prokládaly recitované odkazy na příběh Judy Makabejského, vůdce dávného židovského povstání. Vypravěčem byl Pavel Padyásek. Na projektu oratoria Eversmiling Liberty v Litomyšli se podílelo 130 zpěváků. Sbormistrem  představení se stal sbormistr litomyšlského Kos. Koncert v Litomyšli byl sedmý a poslední v řadě, ale plány do budoucna s tímto projektem jsou velké. Po poslední písni zaplněné hlediště dlouho aplaudovalo ve stoje. Jasnějšího důkazu úspěchu se snad účinkujícím nemohlo dostat. Bez nadsázky se dá říci, že provedení oratoria Eversmiling Liberty se v Litomyšli stalo, pokud jde o neprofesionální uměleckou sféru, koncertní událostí roku 2008
Doporučujeme