Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Rockové oratorium Eversmiling Liberty

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
12. 01. 2009
Kdo v pátek 7. listopadu večer přišel do Piaristického chrámu Nalezení svatého Kříže v Litomyšli, stal se jedním z mnoha posluchačů rockového oratoria Eversmiling Liberty. Představení bylo společnou prací tří pěveckých sborů. Smíšeného studentského sboru Gibon z Hradce Králové, pod vedením Jaromíra Schejbala, Smíšeného pěveckého sboru Jitro, také z Hradce Králové, vedeného Jiřím Skopalem ml. a Smíšeného pěveckého sboru Kos litomyšlské pedagogické školy, jehož sbormistrem je Milan Motl.


Sólové party patřily ten večer Michaele Račákové a Jakubovi Drymlovi a atmosféru v kostele pomáhal dotvořit Soubor scénického tance C-dance. Doprovázela rocková skupina rozšířená o dechovou a smyčcovou sekci, s Janou Věnečkovou v čele.
Jednotlivé části oratoria prokládaly recitované odkazy na příběh Judy Makabejského, vůdce dávného židovského povstání. Vypravěčem byl Pavel Padyásek. Na projektu oratoria Eversmiling Liberty v Litomyšli se podílelo 130 zpěváků. Sbormistrem  představení se stal sbormistr litomyšlského Kos. Koncert v Litomyšli byl sedmý a poslední v řadě, ale plány do budoucna s tímto projektem jsou velké. Po poslední písni zaplněné hlediště dlouho aplaudovalo ve stoje. Jasnějšího důkazu úspěchu se snad účinkujícím nemohlo dostat. Bez nadsázky se dá říci, že provedení oratoria Eversmiling Liberty se v Litomyšli stalo, pokud jde o neprofesionální uměleckou sféru, koncertní událostí roku 2008
Doporučujeme