Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Vánoce ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
05. 01. 2009
Vánoce ve Svitavách, tak se jmenuje pravidelná vánoční akce, která se koná vždy druhou adventní neděli. Letos připadla na neděli 7. prosince a bylo to už podevatenácté, kdy se otevřely dveře Městského muzea a galerie s ukázkami lidových řemesel a vánočních zvyků. Mohli jste si zde vyrobit ozdoby, vykrojit cukroví, nakoupit dárky nebo ochutnat již tradiční svitavské pochoutky, vánoční hnízda a hubník.

V posledních letech se program Vánoc ve Svitavách rozšířil ještě o vánoční jarmark a další akce v městských budovách, otevřena byla kinokavárna s pásmem filmů pro děti a Ottendorferův dům. Zde mohli návštevníci zlédnout divadla a koncerty dětských sborů, navštívit červenou čajovnu nebo Muzeum esperanta, kde se letos připravoval marcipán.

Do budovy muzea se v neděli poprvé pohodlně dostali i ti, pro které to dříve nebylo možné. V deset hodin ráno zde byla slavnostně uvedena do provozu zvedací plošina. Ta, díky 4 výstupům, umožní imobilním a hůře pohyblivým občanům přístup do všech prostor a podlaží muzea. 

Realizací výtahu v muzeu projekt nekončí, v plánu je ještě například zpřístupnění historické budovy radnice. Zde bude přístup do jednotlivých podlaží řešen nejspíš schodišťovou plošinou. 

Doporučujeme