Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Projekt zámeckého návrší pokračuje

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
05. 01. 2009
Ve čtvrtek 11. prosince se na městském úřadě v Litomyšli opět jednalo o zřejmě nejdražším projektu v historii města. Revitalizace zámeckého návrší v sobě skrývá opravy, rekonstrukce nebo dostavby historických budov včetně státního zámku. Na projekt by město chtělo využít prostředky z fondů Evropské unie a vytěžit co nejvíce z památek, které zámecký areál zahrnuje.

Nejnovější informace o tomto projektu nyní prezentoval jeho koordinátor, Ivo Koukol, tentokrát i v přítomnosti zástupce ministerstva kultury. Michal Beneš má velké zásluhy na tom, že byl v roce 1999 litomyšlský zámek zapsán do seznamu památek UNESCO. Muž, který bude mít k Zámeckému návrší ještě hodně co říci, Ivo Koukol, není v řízení velkých a složitých projektů žádným nováčkem. Po předchozím sedmiletém působení na pozici ředitele Správy Pražského hradu se od roku 2001 pohybuje i v privátní sféře. Před dvěma lety například řídil projekt Nového ústředí ČSOB Group v Praze-Radlicích za téměř tři miliardy korun. Jak už víme, soubor projektů k revitalizaci zámeckého návrší připravuje hned několik architektonických týmů, sestavených podle náročných kritérií. Jsou v nich ta nejzvučnější jména. Jak nedávno připomněl i server Archiweb, litomyšlský komplex budov a zahrad včetně zámku zapsaného do seznamu UNESCO je zhruba z poloviny ve vlastnictví státu, druhá část patří městu a řádu piaristů. V konečném výsledku by unikátní lokalita měla být využívána celoročně, nejen během turistické sezony. Zatímco k většině objektů vydal už své souhlasné stanovisko i státní památkový ústav, ústřední stavba, státní zámek, je zatím spíše jablkem sváru. Někteří památkáři dokonce v tisku veřejně varovali před údajnými hrozbami, které by zámku mohly uškodit.
Doporučujeme