Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Projekt zámeckého návrší pokračuje

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
05. 01. 2009
Ve čtvrtek 11. prosince se na městském úřadě v Litomyšli opět jednalo o zřejmě nejdražším projektu v historii města. Revitalizace zámeckého návrší v sobě skrývá opravy, rekonstrukce nebo dostavby historických budov včetně státního zámku. Na projekt by město chtělo využít prostředky z fondů Evropské unie a vytěžit co nejvíce z památek, které zámecký areál zahrnuje.

Nejnovější informace o tomto projektu nyní prezentoval jeho koordinátor, Ivo Koukol, tentokrát i v přítomnosti zástupce ministerstva kultury. Michal Beneš má velké zásluhy na tom, že byl v roce 1999 litomyšlský zámek zapsán do seznamu památek UNESCO. Muž, který bude mít k Zámeckému návrší ještě hodně co říci, Ivo Koukol, není v řízení velkých a složitých projektů žádným nováčkem. Po předchozím sedmiletém působení na pozici ředitele Správy Pražského hradu se od roku 2001 pohybuje i v privátní sféře. Před dvěma lety například řídil projekt Nového ústředí ČSOB Group v Praze-Radlicích za téměř tři miliardy korun. Jak už víme, soubor projektů k revitalizaci zámeckého návrší připravuje hned několik architektonických týmů, sestavených podle náročných kritérií. Jsou v nich ta nejzvučnější jména. Jak nedávno připomněl i server Archiweb, litomyšlský komplex budov a zahrad včetně zámku zapsaného do seznamu UNESCO je zhruba z poloviny ve vlastnictví státu, druhá část patří městu a řádu piaristů. V konečném výsledku by unikátní lokalita měla být využívána celoročně, nejen během turistické sezony. Zatímco k většině objektů vydal už své souhlasné stanovisko i státní památkový ústav, ústřední stavba, státní zámek, je zatím spíše jablkem sváru. Někteří památkáři dokonce v tisku veřejně varovali před údajnými hrozbami, které by zámku mohly uškodit.
Doporučujeme