Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (725 hl.)
 
1x za týden (295 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (332 hl.)
 
1x za měsíc (314 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (338 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2004
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Křest DVD a představení zvukových průvodců

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
30. 12. 2008
Obecně prospěšná společnost Smetanova Litomyšl uspořádala v předvánočním čase opět setkání s Olbramem Zoubkem na místním zámku. V kongresovém centru proběhl křest filmu Cesta kolem zámku s Olbramem Zoubkem, který natočil režisér a kameraman Petr Horák spolu se dvěma absolventy zlínské filmové školy, Tomášem Čermákem a Petrem Horákem mladším.

Kmotrem právě vydaného DVD se stal bývalý starosta Litomyšle, Miroslav Brýdl. I když byl film dokončen už na začátku roku, premiéra pro veřejnost se odehrála až nyní, v sobotu 14. prosince. Důsledně se dodržuje původní záměr: Olbram Zoubek je průvodcem a vypravěčem v jedné osobě. Cesty osudu ho zavedly v sedmdesátých letech minulého století do Litomyšle, aby zde s kolegy restauroval Zámek. Zatímco jeho skutečná pracovní pouť kolem zámku trvala 17 sezón, při natáčení ji absolvoval za dva dny a diváci ji shlédnou za 27 minut. Dalších 10 minut je věnováno jeho sochařskému dílu v již zmíněné expozici v zámeckých sklepeních. Film Cesta kolem zámku se soustředí na umělcovy osobní zážitky, zkušenosti a objevy z doby restaurování. Divák se dozví, proč je nyní na štítech 9 měděných koulí, když všechny historické prameny hovoří o 13ti. Jak to bylo s motivem klíče a proč je sgrafito různě barevné. Také, že stavitel počítal i s tím, že by se zámek podle původních plánů nedokončil. Největším překvapením ale pro většinu zájemců o Litomyšlský zámek bude poznání, že zámek byl původně ostře barevný. Při restaurování se dokonce chvíli uvažovalo i o tom, barevnost mu navrátit. Nejdůležitějším vzkazem filmu snad je, že bez práce Olbrama Zoubka a jeho kolegů Václava Boštíka, Zdeňka Palcra a Stanislava Podhrázského, by zámek asi dnes nebyl zapsán mezi světovými památkami UNESCO - a rozhodně by nebyl tak krásný i zábavný. Po projekci následovala krátká beseda s mistrem Zoubkem, tvůrci filmu a Michaelou Severovou, která při dokončení filmu a vydání DVD sehrála roli producentky. Po besedě ředitel společnosti Smetanova Litomyšl slavnostně představil a uvedl do užívání 30 zvukových průvodců. I tento nákladný projekt byl realizován s podporou evropských fondů.
Doporučujeme