Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Kácení stromů na Zámecké ulici

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
16. 12. 2008
Od 8. do 12. prosince se opět kácely stromy na Zámecké ulici v Litomyšli. Rozsah prací byl takový, že se ulice musela uzavřít pro běžnou dopravu.


Postupnou obnovu zeleně v této lokalitě provádí město Litomyšl od roku 2000. Teď ale dostaly práce větší spád a rozsah. Vichřice z letošního 25. června totiž ukázala, jak snadno se přestárlé stromy mohou zřítit. Navíc mnohé s těch, které vydržely, byly i tak v různém stupni poškozeny a podle vyjádření odborníků je prakticky nemožné zkoumat detailně stav každého jednotlivého stromu a zaručit bezpečnost lidí i majetku v jejich blízkosti. Když příslušný odbor městského úřadu ve spolupráci s dalšími odborníky řešil provedení zásahu, musel brát v potaz povahu lokality. Vede tudy frekventovaná silnice a v bezprostřední blízkosti je základní škola, kostel a klášterní zahrady. V turistické sezóně se silně projevuje také blízkost zámeckého areálu. Přes tyto logické důvody ale muselo kácení projít povolovacím správním řízením podle zákona. Letošní vichřice se může v budoucnu bohužel opakovat a město Litomyšl upozorňuje, že cítí svůj díl odpovědnosti za bezpečnost a ochranu majetku obyvatel i návštěvníků. Nyní se tedy vzhled místa radikálně změnil, ale vykácené dřeviny jsou nahrazovány novými lípami a alej zůstane zachována.
Doporučujeme