Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (868 hl.)
 
1x za týden (390 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (427 hl.)
 
1x za měsíc (417 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (448 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2550
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Oslavy konce roku v Regionálním muzeu

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
16. 12. 2008
Až do 31. ledna je v Regionálním muzeu v Litomyšli k vidění nová výstava věnovaná oslavám konce roku, jak se vyvíjely v uplynulých tisíciletích. Při vernisáži 29. listopadu návštěvníkům zahrála část skupiny Consort Michala Hromka.

Na výstavě ovšem mnoho originálních exponátů není. Byly osloveny skupiny, zabývající se experimentální archeologií, a tak se na výstavě podílel litomyšlský Dům dětí a mládeže, občanské sdružení Bekri a rodina Kmoškových ze Sebranic. Jedná se buď o výrobky dětí, nebo o repliky skutečných nálezů z pravěku. Už z paleolitu existují doklady o tom, jak člověk spjatý s přírodou hodně pozoroval různé přírodní jevy. Slavily se dny rovnodennosti či slunovratů , což souviselo nejen přímo se Sluncem, ale v mladších obdobích, hlavně od haldštatu, také s uctíváním boha Slunce. V různých částech naší republiky se nacházejí kultovní nádobky z jednotlivých období, sošky či umělecké předměty. Přímo na Litomyšlsku nebo v Regionálním muzeu zatím žádné původní doklady prastarých obřadů či zvyků nejsou, zřejmě teprve čekají na své odkrytí. Přesto je na výstavě připraveno mnoho věcí, které by pomohly návštěvníkovi osvětlit různé kulty či obětní rituály. Regionální muzeum pořádá k výstavě i řadu přednášek.
Doporučujeme