Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HORNÍ POČERNICE – Advent na Chvalském zámku

Praha
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
15. 12. 2008
Třetí adventní neděli pořádal Chvalský zámek v Horních Počernicích vánoční trhy a výstavu betlémů. Součástí programu byla i výstava Ladových vánočních variací a koncert skupiny Ludus musicus. 

Na vánočních trzích si návštěvníci mohli zakoupit vše, co je zapotřebí k řádné vánoční atmosféře, od perníčků, sušených květin, svíček a jmelí až po keramické výrobky dětí ze Střediska křesťanské pomoci Horní Počernice. Na výstavě betlémů můžeme spatřit 65 betlémů převážně z České republiky, ale i z Keni, Mexika, Kanady, Velké Británie, Německa, Švédska a dalších zemí. Výstava je převážně ze soukromé sbírky 500 betlémů, kterou nashromáždili pan Milan Baše a jeho maminka Maria Bašeová. Ostatní jsou zapůjčené od členů spolku Staropražských betlémářů a Národopisného oddělení Národního muzea. Na výstavě mohou návštěvníci spatřit betlémy z neotesaných, pouze domalovaných kamenů z okolí Macochy, betlém v lahvi, betlém z pálené hlíny, pletené betlémy, junácký betlém z roku 1948, betlém v hodinové skříni z počátku 19. století nebo betlém inspirovaný modlitbou Otčenáš. V prvním patře patří až do 11. ledna dvě místnosti Ladovým vánočním variacím. Jedná se o málo známé kresby Josefa Lady s vánoční tématikou, které vycházely v Českém, později Svobodném slovu. Výstava Josefa Lady je ze sbírek oddělení časopisů Knihovny Národního muzea. O třetí hodině odpolední zazněly na nádvoří Chvalského zámku první tóny vokálně instrumentálního souboru Ludus musicus, který tak příjemně doplnil čtveřici adventních akcí na zámku v Horních Počernicích. Výstava betlémů i Ladových vánočních variací potrvá na Chvalském zámku do 11. ledna. 

Redaktor: Tereza Bičišťová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme