Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Křest prvního CD svitavského pěveckého sboru Červánek

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
15. 12. 2008
Listopad roku 2008 byl z pohledu svitavských pěveckých sborů opravdu mimořádný, kulatá výročí oslavily hned dva z nich. Dnes se podíváme na křest historicky prvního kompaktního disku s etiketou Červánku. Soubor ho vydal vlastním nákladem u příležitosti svých 10. narozenin.

Skladby, které na cd uslyšíte, jsou velkou měrou odrazem toho, co fanoušci Červánku znají z koncertů. Tedy písně divadla Semafor, swingové melodie a české populární písně ze 60. let. Výjimkou jsou dvě lidovky. Nahrávání proběhlo v základní umělecké škole ve Svitavách, v sále, kde se běžně pořádájí žákovká hudební vystoupení. Kmotrou alba se stala profesorka Alena Tichá, shodou okolností dlouhodobá spolupracovnice již zmíněného Iuventusu. Na obaly přispělo město Svitavy.  

Červánek založili manželé Saxovi. Karel je umělecký vedoucí a hlavní šéf, vybírá repertoár, rozepisuje hlasy, doprovází na klavír a také upravuje skladby, které nebyly původně určeny pro sborový přednes. Helena Saxová soubor vedla v minulosti a nyní diriguje. 

Do dneška má Červánek za sebou 50 koncertů, jeho členové souboru jsou přáteli i mimo zkoušky a vystoupení, jezdí na soustředění, slaví spolu narozeniny i silvestry. V nejbližší době budou zpívat ve Vendolí, Opatově a Javorníku, kam se vrací pravidelně. Jako návštěvníci můžete očekávat klasický repertoár obohacený o několik vánočních kusů.

Doporučujeme