Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

ÚPICE – Piechowice – Úpice: překročíme hranice

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Úpice - http://www.upice.cz
12. 12. 2008
Město Úpice podepsalo v letošním roce již druhou partnerskou smlouvu se zahraniční obcí. Tou první byl švýcarský Oberbipp, druhým zahraničním partnerem se stalo polské město Piechowice.

Město Piechowice hledalo na české straně partnera především z důvodu možné realizace společných projektů podporovaných z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013. K první schůzce zástupců obou samospráv došlo 22. října na Městském úřadě v Úpici. Po vzájemném představení a předání propagačních materiálů došlo i na prohlídku ubytovny a fotbalového stadionu na Spartě. Už z první návštěvy vyplynulo, že obě města mají spoustu podobného, a tak začaly vznikat první konkrétní nápady na vzájemnou spolupráci. K oficiálnímu podpisu smlouvy deklarující oboustrannou snahu o rozvoj porozumění, dobrých vztahů a spolupráce mezi oběma městy, jejich obyvateli a organizacemi došlo v Piechowicích 18. listopadu. Zde se začala domlouvat i příprava projektu „Piechowice – Úpice: překročíme hranice“, se kterým se budou obě města společně v roce 2009 ucházet o dotaci na podporu rozvoje cestovního ruchu z Operačního programu přeshraniční spolupráce. Doufejme, že nově vzniklé partnerství přinese v dohledné době mnoho užitečného oběma městům, jejich obyvatelům i návštěvníkům.

Redaktor: Tereza Bičišťová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme