Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

HOŘICE – Městská nemocnice slouží lidem od roku 1889

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: Město Hořice - http://www.horice.org
12. 12. 2008
Příští rok tomu bude stodvacet let, co byla slavnostně otevřena hořická nemocnice jako Všeobecná veřejná okresní nemocnice císaře Františka Josefa. Byla založena doktorem Eugenem Levitem, který se stal jejím prvním primářem. 

Budova byla velmi účelně zařízena a vybavena veškerými tehdejšími lékařskými prostředky právě podle Levitova návrhu. V prvním patře byly pokoje pro pacienty se 64 lůžky, v přízemí se v západním křídle nacházela klausura s kaplí pro řádové ošetřovatelky sv. Františka Serafínského z Prahy a východní polovinu tohoto podlaží zaujímal operační sál, asepticky oddělený od pokojů pacientů. Dnes zde funguje léčebna dlouhodobě nemocných, lidově řečeno LDN, 24hodinová chirurgická ambulance, gynekologická ambulance, interní ambulance a laboratoř. Léčebna dlouhodobě nemocných funguje v Městské nemocnici Hořice již deset let. Jsou zde lidé, kteří měli méně štěstí. Lidé po mozkových příhodách, traumatech a jiných nehodách leží ve třech stanicích o celkové kapacitě 110 lůžek. Personál nemocnice se snaží v rámci socializace pacientů spolupracovat s rodinami a sociálními složkami, aby měli zaručenou i ponemocniční péči jednotlivých pacientů. Dlouhodobým cílem ředitelství je kontinuální zvyšování kvality poskytování preventivní a ošetřující péče a bezpečí pacientů. Léčebna dlouhodobě nemocných není poslední stanicí, jak se mnoho lidí domnívá, ale v dnešní době je to zařízení, které se snaží moderním přístupem navracet lidi zpět do běžného života.

Redaktor: Tereza Bičišťová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme