Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Kavárna Oskara Schindlera v parku Jana Palacha ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
10. 12. 2008
Od září letošního roku se bývalá hospodářská budova u Langrovy vily ve Svitavách přestavuje na kavárnu. Celá stavba ale zahrnuje ještě venkovní pódium pro pořádání kulturních akcí a hřiště pro děti. Uvnitř pak bude fungovat informační centrum pro Svitavy i celý region, převážně samoobslužný s interaktivními panely. No a samozřejmě kavárna s rozšířeným sortimentem.

Projekt navržený svitavskými rodáky, bratry Stolíny je poměrně unikátní. Zachovává totiž původní obvodový plášť budovy včetně všech ozdobných prvků.

Po dokončení bude tedy mít budova dvě tváře. Zevnitř moderní, plnou nejnovějších technologíí a zvenčí historickou, téměř takovou, jakou měla v době, kdy byla postavena. Projekt kavárny, informačního a kulturního centra, s názvem Kavárna Oskara Schindlera, by měl být hotový nejpozději v září roku 2009. Celkové náklady dosáhnou 30 milionů korun, třetinu z toho pokryje dotace z fondů Evropské unie.

Doporučujeme