Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (718 hl.)
 
1x za týden (289 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (325 hl.)
 
1x za měsíc (308 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (331 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1971
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

SVITAVY - Kavárna Oskara Schindlera v parku Jana Palacha ve Svitavách

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Svitavy - http://www.comvision.cz
10. 12. 2008
Od září letošního roku se bývalá hospodářská budova u Langrovy vily ve Svitavách přestavuje na kavárnu. Celá stavba ale zahrnuje ještě venkovní pódium pro pořádání kulturních akcí a hřiště pro děti. Uvnitř pak bude fungovat informační centrum pro Svitavy i celý region, převážně samoobslužný s interaktivními panely. No a samozřejmě kavárna s rozšířeným sortimentem.

Projekt navržený svitavskými rodáky, bratry Stolíny je poměrně unikátní. Zachovává totiž původní obvodový plášť budovy včetně všech ozdobných prvků.

Po dokončení bude tedy mít budova dvě tváře. Zevnitř moderní, plnou nejnovějších technologíí a zvenčí historickou, téměř takovou, jakou měla v době, kdy byla postavena. Projekt kavárny, informačního a kulturního centra, s názvem Kavárna Oskara Schindlera, by měl být hotový nejpozději v září roku 2009. Celkové náklady dosáhnou 30 milionů korun, třetinu z toho pokryje dotace z fondů Evropské unie.

Doporučujeme