Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (709 hl.)
 
1x za týden (284 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (318 hl.)
 
1x za měsíc (303 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (324 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1938
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Skautský projekt Lilie

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
09. 12. 2008
V několika předchozích reportážích naší televize se už objevila zmínka o nových plánech litomyšlských skautů. Rádi by si postavili svoji vlastní klubovnu. Má se jmenovat LILIE a v tomto pořadu vás blíže seznámíme s projektem, zahrnujícím mimo volnočasového centra i nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Pro stavbu byl vybrán pozemek v blízkosti II. a III. základní školy - Na Větrníku. 


Středisko skautů a skautek v Litomyšli od sametové revoluce sídlí v pronajatých prostorách, které jim nabídlo město. Dům v Ropkově ulici se má ale v dohledné době rekonstruovat a další osud kluboven považují skauti za poněkud nejistý. Navíc se jedná přece jen o dost stísněné prostory a pokud chce skautské středisko svoji činnost rozšiřovat, je úvaha o vlastních klubovnách zcela logická. Příprava projektu je nyní ve stádiu, kdy skauti mají hotovou projektovou dokumentaci a dokončují rozpočet. Následující rok je čeká chystání žádosti o dotaci. Samotná stavba je přímo navržena pro skauty, kteří mají blízko k přírodě a ekologii. Zároveň je umístěna na hranici městského parku, a i proto se má jednat o dřevostavbu. Navíc s parametry odpovídajícími požadavkům na stavby nízkoenergetické. Jedním z ekologických zdrojů vytápění a ohřevu teplé vody by mělo být tepelné čerpadlo. Nápad postavit v Litomyšli skautské klubovny není zcela nový, přišli s ním již kdysi skauti na podzim roku 1946. Dokonce tehdy začali pořádat sbírku. I místo pro výstavbu bylo téměř stejné jako dnes. Po komunistickém převratu v roce 1948 byl ale skauting zakázán a už připravený projekt se nerealizoval.
Doporučujeme