Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Novinky webu
09.01.2012: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Z mnoha novinek, které pro Vás v letošním roce chystáme, je tou první možnost sledovat všechny reportáže i na kanálu YouTube. images2_60

Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže z roku 2011 a postupně samozřejmě všechny nové, tak už jen stačí kliknout na panel v pravém sloupci a můžete nerušeně sledovat.


09.01.2012: NašeTelevize.cz v Poděbradech!
V letošním roce můžete nově sledovat zajímavosti a události z lázeňského města Poděbrady. Během roku Vám ve 24 reportážích přiblížíme ty nejzajímavější události, které se v tomto krásném městě odehrají.

07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

LITOMYŠL - Litomyšl na fotografiích Miroslava Škrdly

Pardubický kraj
Autor příspěvku: CMS-TV Litomyšl - http://www.comvision.cz
09. 12. 2008
Litomyšl na fotografiích Miroslava Škrdly – to je nová výstava v Regionálním muzeu v Litomyšli, která potrvá až do 25. ledna 2009. Vernisáž proběhla v sobotu 22. listopadu a na úvod, mezi fotografiemi svého otce, zahrál Ladislav Škrdla. Dlouholetý přítel vystavujícího autora, také litomyšlský fotograf, Milan Dvořák, seznámil početné návštěvníky stručně s životopisem a tvorbou Miroslava Škrdly, jinak též člena Fotoklubu 1840 Litomyšl.

Miroslav Škrdla sice není rodák z Litomyšle, ale má odsud manželku. V roce 1957 se přistěhoval a začal zde pracovat. Jak více poznával město, zaujala ho i jeho historie. Nejprve fotografoval při své práci učitele na základní škole na Zámecké ulici. Pak se ale s fotoaparátem účastnil i několika oslav ve městě a tak došlo k tomu, že začal trvale zaznamenávat události a zejména změny ve městě a jeho obyvatele. Mezi ty stavební jistě patří například zachycení změn na Komenského náměstí, kde pan učitel fotografoval jak bourání synagogy, tak výstavbu objektů, které vzniky po vybourání celého prostoru. Větší pozornosti se dočkalo také tehdejší malé náměstíčko u Lidového domu. Těm místům se dodnes říká Bělidla. Jak Miroslav Škrdla říká, fotografuje všechno co se dá. Snaží se být všude, kde se v Litomyšli něco děje a nebo brzy bude dít.
Doporučujeme