Facebook Google+ YouTube
Aktuálně textem
Anketa
Jak často sledujete naše reportáže?

Každý den (802 hl.)
 
1x za týden (342 hl.)
 
2 - 3x za měsíc (381 hl.)
 
1x za měsíc (364 hl.)
 
Méně než 1x za měsíc (384 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2273
Novinky webu
08.02.2018: Hledáme spolupracovníky
Hledáme externí spolupracovníky na obsazení pozic redaktor, kameraman a střihač v regionu Jičín. Praxe v oboru vítána, ale není podmínkou. Naopak spolehlivost, zodpovědnost, samostatnost a flexibilita jsou nutné! Zájemci pište na e-mail: prace@nasetelevize.cz nebo volejte 608041782.

08.02.2018: NašeTelevize.cz na YouTube.com

Všechny reportáže můžete sledovat také na kanálu YouTube. images2_60

Odkaz najdete v horním pravém rohu. Vycházíme tak vstříc těm, kteří chtějí sledovat reportáže ve vyšší kvalitě. To je možné prostřednictvím počítače nebo televize s připojením k internetu.tv1_60telefon1_60 Nyní je také možné sledovat příspěvky i na chytrých mobilních telefonech, takže teď už Vám žádná reportáž neuteče :-) Najdete zde všechny reportáže od roku 2011.


07.09.2011: Zajímavosti z Chlumce nad Cidlinou
Víte, kdo vaří nejlepší guláš? Nebo kdo jsou mistři světa v hasičském sportu? Podívejte se na reportáže z Chlumce nad Cidlinou, které nově najdete na našem webu.  
Kalendář akcí
V příštích 14 dnech není plánována žádná akce.
Vyhledávání
Nechce se vám procházet rubriky? Použijte vyhledávání!

Vyhledat text

Rozšířené vyhledávání
Registrovaný uživatel
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

TRUTNOV – Bible očima světa, svět očima Bible

Královéhradecký kraj
Autor příspěvku: nasetelevize.cz - http://nasetelevize.cz
04. 12. 2008
Trutnovská základní škola V Domcích pořádá netradiční výstavu nazvanou Bible očima světa - svět očima Bible. Výstava se snaží přiblížit historii a obsah jedné z nejčtenějších knih světa - Bible. Návštěvníci se zapojí do života lidí před tisíci lety, kdy se psaly dějiny Izraele a biblických příběhů. Součástí expozice je katalog s úkoly a promítání krátkého filmu.

Na konci výstavy už návštěvníci vědí, jaké oblečení se nosilo, i jak vznikalo před tisíci lety, ve kterých obydlích žili lidé v novozákonní době, vyzkouší si napsat své jméno v hebrejštině a řečtině či mlít obilí na mlýnském kameni, nebo se mohou dozvědět jaké potraviny se dle Bible požívat mohou, které nikoliv a z jakého důvodu. Napřiklad se nesmí jíst maso divoké šelmy, protože v horkém podnebí rychle přenáší nákazu a její maso se rychle kazí. Naopak kobylky se doporučují, a to hned na několik způsobů – smažené, vařené nebo sušené, které se mohou poté rozdrtit a z mouky takto vzniklé se pečou placky. Výstava byla vytvořena klubem Ámos, Centrem pro rodinu a sociální péči, o. s. ve spolupráci s Biskupstvím ostravsko – opavském, Českým katolickým biblickým dílem a Sdružením Telepace. Grantem výstavu podpořilo Ministerstvo kultury České republiky. Na výstavu do Základní školy V Domcích můžete zajít až do 12. prosince.

Redaktor: Tereza Bičišťová, kamera a střih: Luděk Vondrouš


Doporučujeme